مدیرعامل سازمان بنادر: یونان کشتی توقیفی ایران را آزاد کرد

وی با اشاره به بازیابی کریدور شمال – جنوب با توجه به نیاز روسیه گفت: در این راستا در دریای خزر باید ناوگان در بخش‌های مختلف به ویژه کشتی‌های رو – رو افزایش ظرفیت پیدا کند.

وی یکی از لازمه‌های آموزش دریانوردان را صدور مدرک دانشگاهی برای آنان دانست و گفت: دریانورد باید برای زمان بازگشت به خشکی مدرکی تحصیلی برای تداوم فعالیت خود در بخش‌های مربوطه در اختیار داشته باشد.

صفایی از فرماندهان نیروهای دریایی سپاه و ارتش خواست که از ظرفیت‌های آموزشی این دو نیرو برای تربیت دریانورد استفاده شود.منبع

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی یکی دیگر از نیازهای جدی بخش کشتیرانی کشور را نوسازی و توسعه ناوگان دانست و افزود: در حال حاضر در جهت توسعه و نوسازی ناوگان به ساخت و خرید ۱۵۰ فروند شناور در سال نیاز داریم تا تجارت دریایی کشور پویا باقی بماند. همچنین کشتیرانی ملی یکی از ابزارها و مولفه‌های اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران است که باید نسبت به توسعه آن اقدام کرد.

به گزارش مجله خبری راه و ساختمان، «علی‌اکبر صفایی» روز دوشنبه در مراسم روز جهانی دریانورد با اعلام این خبر و با اشاره به دزدی‌های دریایی طی سال‌های اخیر، به حضور اقتدارآمیز نیروهای دریایی سپاه و ارتش در جهت رفع این مسئله تاکید کرد و افزود: اکنون نیروهای نظامی دریایی کشور امنیت همه شناورهای داخلی و خارجی را تامین می‌کنند.

وی با بیان اینکه در کشور به پنج هزار نیروی افسر در بخش کشتیرانی نیاز داریم، تصریح کرد: با توسعه بخش آموزش باید برای رفع این نیاز اقدام شود.

  معرفی برترین‌های رویداد راه هوشمند در نمایشگاه حمل و نقل

صفایی درباره آموزش دریانوردان نیز اظهار کرد: با وجود ظرفیت‌های خالی در دانشگاه‌های دریایی کشور، از این ظرفیت‌ها به خوبی استفاده نمی‌شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: دریانوردان ایرانی نیز طی سال‌های گذشته ذیل تحریم‌ها و مخاطرات متعدد با شجاعت و رشادت به فعالیت خود ادامه داده‌اند.