مدیرکل راهداری: ۱۵ پل جدید امسال در جاده‌های استان کرمانشاه ساخته شد

استان کرمانشاه با بیش از ۲ میلیون نفر جمعیت بیش از هشت هزار و ۱۰۰ کیلومتر راه اصلی، فرعی و روستایی دارد.منبع

«فریبرز کرمی» روز دوشنبه در گفت و گو با مجله خبری راه و ساختمان با اشاره به اقداماتی که راهداری استان برای جلوگیری از بروز مشکل در فصل بارندگی و مسدود شدن جاده‌ها انجام داده است، گفت: یکی دیگر از مهمترین اقدامات در جهت نگهداری ابنیه فنی راه ها، لایروبی پل‌ها در مسیرهای مختلف استان بخصوص در نقاط روستایی و جاده‌های اصلی و فرعی بوده است.

کرمی افزود: به منظور جلوگیری از هرگونه انسداد مسیرهای ارتباطی، پاک سازی ورودی و خروجی آب‌روهای ۳۵۰ دستگاه پل و تنقیه ۶۲ دستگاه پل آب‌روهای کوچک در محورهای مواصلاتی استان، لایروبی و ساماندهی شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه گفت: بازدیدها و بازرسی های فنی مستمر برای بررسی وضعیت پل‌ها و ابنیه فنی، واقع در جاده‌های اصلی و فرعی برای حصول اطمینان از ایمنی سازه‌ای آن‌ها و بررسی پل‌ها به منظور عبور سیلاب و جلوگیری از بحران‌های احتمالی؛ از جمله مسائل مهمی است که بصورت مستمر انجام می‌شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه افزود: تعمیر دیوار کوله و دستک ۱۳ پل، تنظیم بستر رودخانه ها در محل ورودی و خروجی سه دستگاه از پل های بزرگ و رنگ آمیزی و آشکار سازی ۷۵ دستگاه پل برای آمادگی بارش نزولات آسمانی‌ انجام شده است.

وی اضافه کرد: طی هفت ماه سپری شده از سال جاری، ۷۲ دستگاه پل باکسی با دهانه ۲متر تعریض و پنج دستگاه هندریل بتنی برای پل های محورهای قوری قلعه، بیا شوش، کمربندی هرسین، کمربندی غربی کرمانشاه، سلطان آباد کنگاور نصب و به بهره برداری رسیده است.

  مدت زمان خانه‌دار شدن به ۱۲ سال می‌رسد؟