مرزها با مشکل کمبود ناوگان مواجه نیست/ تردد بیش از ۶۵ درصد زائران از مهران 

مذنب، پایانه مهران را دارای بیشترین مراجعه‌کننده خواند و خاطرنشان کرد: بیش از ۶۵ درصد زائران از پایانه مرزی مهران باز می‌گردند و این پایانه پرترددترین پایانه مرزی معرفی شده است.

به گفته مذنب، خوشبختانه در مرزهای شش‌گانه کشور هیچگونه مشکلی از جهت کمبود ناوگان حمل و نقل زمینی وجود ندارد.منبعبه گزارش مجله خبری راه و ساختمان، «حسین مذنب» با بیان اینکه امروز به دستور وزیر راه و شهرسازی از پایانه‌های مهران و خسروی بازدید کردیم، گفت: در پایانه مرزی مهران از پارک سوار برکت که محل اعزام زائران به دیگر شهرهای کشور است نیز بازدید انجام شد.

وی خاطرنشان کرد: دفتر حقوقی سازمان راهداری نیز در پایانه مهران مستقر شده و کمیسیون‌های مربوطه بررسی تخلفات را تشکیل داده است و آنگونه که باید با متخلفان برخورد می‌کند.

مذنب با بیان اینکه ۱۸ جایگاه اتوبوس به مقصد ۱۸ استان در این پایانه آماده هستند، عنوان کرد: دفتر بازرسی و مدیریت عملکرد وزارت راه و شهرسازی نیز در این محل مستقر است و  بازرسان نیز بازرسی‌های مربوطه را دنبال خواهند کرد.

وی با تاکید بر اینکه با کمبود اتوبوس روبه‌رو نشده‌ایم، اظهار کرد: همکاران ما در سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای به همراه مدیران ارشد از سراسر کشور در این پایانه مستقر شده‌اند و برای تسهیل در تردد زائران، تامین اتوبوس و برخورد با هرگونه تخلفات آماده هستند.

دبیر اجرایی ستاد اربعین وزارت راه و شهرسازی با اشاره به اینکه در پایانه خسروی بیشترین تردد به وسیله خودروی شخصی صورت گرفت، اعلام کرد: اتوبوس‌های شهری در پایانه مستقر شدند که زائران عزیز را به قصرشیرین و از آنجا به سایر شهرها اعزام کنند.

  اخذ ۴ هزار فقره سند ‌تک‌ برگ برای اراضی دولتی در خوزستان

نماینده تام الاختیار وزیر و دبیر اجرایی ستاد اربعین وزارت راه و شهرسازی افزود: در بدو ورود زائران به وسیله اتوبوس‌های شهری که متعلق به شهرداری است از پایانه مرزی به پارک سوار برکت منتقل و در آنجا توسط راهداران راهنمایی می‌شوند.

دبیر اجرایی ستاد اربعین وزارت راه و شهرسازی با اشاره به اینکه امروز بیش از ۷۰۰ دستگاه اتوبوس در مرز ذخیره‌سازی شده است، گفت: تاکنون بیش از یک هزار و ۲۰۰ دستگاه طی ۲۴ ساعت گذشته به شهرهای کشور اعزام شدند.