مصوبه سفر رئیس جمهور برای شتاب بخشی به پروژه راه‌آهن بوشهر اجرایی شود

به گزارش مجله خبری راه و ساختمان، روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر روز دوشنبه به نقل از آیت‌الله صفایی بوشهری در دیدار با سید صولت مرتضوی معاون اجرایی رئیس جمهور در تهران بیان کرد: اتصال به خط ریلی از مطالبه های جدی مردم این استان است که در سفر ۱۶ مهرماه سال گذشته رئیس جمهور و هیات دولت سیزدهم به این استان مورد تاکید قرار گرفت.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر اضافه کرد: بزرگراه بوشهر به شیراز از دیگر مصوبه‌های مهم و ضروری سفر آیت‌الله رئیسی به بوشهر است که نیازمند سرعت گیری برای تکمیل و بهره‌برداری است.

در این سفر هیات دولت سیزدهم ۱۱۱ طرح و توافقنامه برای محرومیت زدایی، توسعه زیرساختی و رونق اقتصادی استان بوشهر تصویب کرد که باعث امیدواری مردم این استان شده است.منبعصفایی بوشهری در این دیدار از معاون اجرایی رئیس جمهور دعوت کرد در آینده نزیدک به این استان سفر و با برگزاری نشست‌هایی با متولیان و دستگاه‌های مرتبط، روند اجرای پروژه راه آهن شیراز – بوشهر – عسلویه این مهم را پیگیری کند.

وی با اشاره به اهمیت اتصال بوشهر به عنوان استانی کرانه‌ای به شبکه ریلی کشور، افزود: این پروژه باید با تامین اعتبار لازم شتاب گیرد.

رئیس جمهور به همراه اعضای هیات دولت، در قالب ششمین سفر استانی دولت سیزدهم ۱۶ مهر سال گذشته به استان بوشهر سفر کردند.

 تا پایان سال گذشته یکهزارو ۲۵۰ میلیارد تومان از مصوبات سفر رئیس جمهور و هیات دولت سیزدهم به استان بوشهر تخصیص یافته و به این استان ابلاغ شده است.

  ترافیک در آزادراه‌های قزوین- کرج و ساوه- تهران سنگین است

پروژه راه‌آهن بوشهر – شیراز در دولت نهم کلید خورد اما چنان کند پیش رفت که انتظار برای تکمیل آن حالا ۱۴ ساله شده و با این همه تنها ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی را تجربه کرده است.

بزرگراه بوشهر – شیراز ( دالکی به کنارتخته) که بخشی از کریدور شمال به جنوب کشور است و بندر بوشهر را به استان‌های مرکزی و شمال کشور متصل می‌کند، به طول ۱۸ کیلومتر در ۲ قطعه طراحی شده است اما تا کنون تنها ۴ کیلومتر از آن به بهره‌برداری رسیده است.