معاون وزیر راه: ۱۱۳ کیلومتر از محور سلطانیه به قیدار و همدان آسفالت ریزی شد

خیرالله خادمی روز چهارشنبه در بازدید از محور سلطانیه به قیدار و همدان با اشاره به پیگیری نماینده مردم قیدار در مجلس شورای اسلامی برای تامین مالی این محور افزود: محور سلطانیه به قیدار و همدان از محورهای بین استانی است چرا که استان همدان را به استان زنجان وصل می‌کند.

وی اظهار داشت: همچنین این محور در قالب کریدور شمالی و جنوبی بوده و بخشی از این محور به طول ۱۱۳ کیلومتر از سلطانیه تا انتهای حوزه استان زنجان است و نزدیک به ۵۵ کیلومتر از ۱۱۳ کیلومتر آسفالت شده و تردد در این محور صورت می‌گیرد.
معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: با پیگیری‌های انجام شده و سفر رئیس جمهور به استان زنجان طی سال گذشته و بازدید از محور سلطانیه به قیدار و همدان، خوشبختانه از محل منابع ماده ۵۶ قانون تامین مالی این پروژه مصوب شد.
خادمی تاکید کرد: برای این محور ۲۵۰ میلیارد تومان تسهیلات از بانک ملت که همکاری خوبی داشتند مصوب شده و هفته‌های آینده، در نزدیکترین زمان ممکن قسط اول ۲۵۰ میلیارد تومان برای این پروژه تزریق می‌شود تا شاهد تسریع در اجرای این پروژه توسط پیمانکاران باشیم.
وی افزود: طبق برنامه ریزی صورت گرفته امید می رود قطعه ۲ که حد فاصل بین قیدار به سلطانیه است، با توجه به وجود تردد زیاد در این محور در آینده نزدیک زیر بار ترافیک برود.
معاون وزیر راه و شهرسازی، با بیان اینکه تسریع در اجرای عملیات ساخت قطعه سه محور سلطانیه به قیدار و همدان از برنامه‌های مهم این وزارتخانه است، گفت: در تلاش هستیم عملیات اجرایی ساخت قطعه ۳ هم سرعت بگیرد و بخش‌هایی از این قطعه آسفالت شود و مورد استفاده مردم قرار گیرد.
خادمی یادآود شد: قطعه چهار محور سلطانیه به قیدار و همدان انتهای حوزه استحفاظی استان زنجان است که به پیمانکار واگذار شده و کارهای عملیات خاکی شروع شده است و در اولویت بعدی نزدیک ۴۰ کیلومتر قطعه چهار را به مردم تحویل بدهیم تا به صورت چهار خطه از این محور استفاده کنند.

  متروی پرند بعد از ۱۸ سال افتتاح می‌شودمنبع