معرفی حدود چهار هزار و ۴۵۰ متقاضی طرح نهضت ملی مسکن گیلان به بانک‌ها

دائمی در خصوص سند دار کردن واحدهای مسکونی در شهرهای تحت مسئولیت بنیاد و روستاها گفت: در سال ۱۴۰۰ با همکاری اداره ثبت اسناد و املاک استان برای تعداد ۱۱۲ واحد مسکونی شهری در شهرهای رشت و فومن سند مالکیت صادر شد و برنامه‌ریزی لازم جهت صدور سند مالکیت ۸۱ واحد در سال ۱۴۰۱ در دستور کار قرار دارد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان در خصوص پیشرفت فیزیکی پروژه‌های بنیاد ساخت نیز گفت: پروژه ۶۲۴ واحدی رشت دارای میانگین پیشرفت فیزیکی ۱۰.۵ درصد، پروژه ۳۶ واحدی انزلی دارای پیشرفت فیزیکی ۳۳ و پروژه‌های ۴۰ واحدی لنگرود ، ۶۱۲ واحدی آستارا، ۱۲۰ واحدی لنگرود در مراحل تهیه نقشه، دریافت پروانه ساخت، عملیات خاکبرداری، تحکیم بستر است.

صدور ۱۵۴ هزار و ۳۰۴ برگ سند مالکیت توسط بنیاد مسکن گیلان

وی به مقاوم سازی واحدهای مسکونی استان نیز اشاره کرد و گفت: از ابتدای اجرای طرح ویژه بهسازی واحدهای مسکونی روستایی، ۱۴۹ هزار و ۳۹۲ واحد مسکونی روستایی مقاوم‌سازی شده و هم‌اکنون درصد مقاوم‌سازی مسکن در استان ۵۶ درصد است.منبع

مدیرکل بنیاد مسکن گیلان با اشاره به اینکه اجرای طرح نهضت ملی مسکن به دو روش بنیاد ساخت و گروهی ساخت برنامه‌ریزی شده و اجرایی خواهد شد، ادامه داد: تعداد واحدهای بنیاد ساخت یکهزار و ۴۳۲ واحد در چهار شهر در قالب پنج پروژه و تعداد واحدهای گروهی ساخت نیز یکهزار و ۶۲۳ واحد در ۱۰ شهر در قالب ۱۶ پروژه است.

وی به صدور اسناد مالکیت روستای و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت اشاره کرد و افزود: در راستای برنامه‌های توسعه تاکنون ۱۵۴ هزار و ۳۰۴ برگ سند مالکیت صادر شده است که ۱۵۲ هزار و ۳۱۸ برگ سند مالکیت روستایی و یکهزار و ۹۸۶ برگ سند روستایی و ۶۵۱ برگ سند مالکیت شهری است.

  باران و برف در ۱۲ استان/ هوای تهران نیمه ابری همراه با بارش‌ در ارتفاعات

صدور ۶ هزار و ۲۹۶ برگ سند در گیلان طی سال گذشته

دائمی افزود: در طرح نهضت ملی مسکن و احداث مسکن روستایی در سال گذشته، هشت هزار و ۹۷۵ واحد سهیمه به استان گیلان اختصاص یافته بود که از این تعداد چهار هزار و ۴۴۹ متقاضی جهت دریافت تسهیلات به بانک‌های عامل معرفی شدند.

مدیرکل بنیاد مسکن گیلان با بیان اینکه تاکنون ۷۹۳ روستا در استان مشمول طرح صدور سند شده اند،افزود: طی سال گذشته ۶ هزار و ۲۹۶ برگ سند در استان صادر شده که از این تعداد ۵ هزار و ۶۴۵ برگ سند روستایی و ۶۵۱ برگ سند شهری بود.

وی در خصوص اجرای طرح‌های عمرانی همراه با میزان اعتبار و میزان پیشرفت نیز اعلام کرد: در سال جاری ۳۴۰ میلیارد تومان از محل اعتبارات ملی و استانی جهت اجرای طرح هادی روستایی همچون زیرسازی، آسفالت معابر، پیاده روسازی، جوی، جدول پیش بینی شده و اختصاص یافته که در اجرای این طرح، میزان پیشرفت ۵۰ درصد است.

به گزارش عصر دوشنبه روابط عمومی بنیاد مسکن گیلان حامد دائمی با تشریح از جزئیاتی از اجرای واحدهای طرح نهضت ملی مسکن در استان افزود: ۲۹۴ هزار و ۸۵۰ مترمربع زمین برای احداث سه هزار و ۵۵ واحد در قالب ۲۰ پروژه در ۱۲ شهرستان استان تحویل شده است.

وی افزود: هم‌اکنون در شهرهای زیر یکصد هزار نفر جمعیت، ۴۱ هزار و ۱۱۰ متقاضی طرح نهضت ملی مسکن تحت مسئولیت بنیاد ثبت‌نام کردند که از این تعداد ۹ هزار و ۱۱ متقاضی حائز شرایط شناخته شده و هفت هزار و ۱۳۰ متقاضی تایید نهایی شده‌اند.

  کاهش هزینه‌ها در طرح نهضت ملی مسکن با ساخت خانه‌های ویلایی/ بانک‌ها به تکالیف خود عمل نکردند