منتظر صدور مجوز از سوی عربستان هستیم

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری درباره علت به تعویق افتادن پروازهای عمره مفرده گفت: موضوع مالی مطرح نیست و بلافاصله بعد از اینکه عربستان مجوز صادر کند، هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران پروازهایش را آغاز می‌کند.

او در پاسخ به این شائبه که مطرح شده شرکت هواپیمایی معراج که قرار بوده در کنار ایران‌ایر، روزانه پرواز داشته باشد و به‌دلیل عدم دریافت مجوز این ایرلاین پروازها به عربستان تعلیق شده، اظهار کرد: هنوز پروازهای معراج شروع نشده است و بعد از تعیین تکلیف پروازهای هواپیمای جمهوری اسلامی ایران، بقیه شرکت‌ها از جمله معراج هم در دستور کار قرار می‌گیرند.

در این راستا محمد محمدی‌بخش -رئیس سازمان هواپیمایی کشوری- درباره علت به تعویق افتادن پروازهای عمره مفرده به ایسنا توضیح داد: همانطور که از سوی شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران هم اعلام شد، در حال رایزنی و پیگیری برای این موضوع هستند.

انتهای پیام

منبع: https://www.isna.ir/news/1402101309406/%D9%85%D9%86%D8%AA%D8%B8%D8%B1-%D8%B5%D8%AF%D9%88%D8%B1-%D9%85%D8%AC%D9%88%D8%B2-%D8%A7%D8%B2-%D8%B3%D9%88%DB%8C-%D8%B9%D8%B1%D8%A8%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86-%D9%87%D8%B3%D8%AA%DB%8C%D9%85منتظر صدور مجوز از سوی عربستان هستیم

به گزارش ایسنا، عملیات اعزام زائران ایرانی به عمره، قرار بود پس از ۹ سال وقفه از امروز ۱۳ دی آغاز شود، اما صبح امروز اعلام شد به دلیل عدم دریافت مجوز نهایی لازم برای ورود هواپیمای جمهوری اسلامی ایران به کشور عربستان و فرودگاه جده، این پروازها تعلیق شده است.

محمدی‌بخش در پاسخ به اینکه با توجه به تعلیق پروازهای اولیه، چه زمانی این پروازها آغاز می‌شوند، گفت: بلافاصله بعد از اینکه عربستان مجوز صادر کند، هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران پروازهایش را آغاز می‌کند. ما درباره زمان این موضوع اطلاعی نداریم و باید ببینیم آن‌ها چه زمانی مجوز می‌دهند و این موضوع مربوط‌به سازمان هواپیمایی کشوری عربستان است که آن را پیگیری می‌کنیم.

  تکذیب ادعاهای بی اساس و اخبار کذب رسانه‌های خاص درباره وزیر راه و شهرسازی

معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین در پاسخ به اینکه آیا بدهی ایرلاین هما به عربستان منجر به عدم دریافت مجوز برای ورود به این کشور شده، بیان کرد: موضوع مالی مطرح نیست؛ یک روال معمول بین ایرلاین‌ها و کشور مقصد وجود دارد که در حال پیگیری است و مسائل مالی اکنون مطرح نیست.