نخستین واحدهای طرح نهضت ملی ماه آینده افتتاح می‌شود

وی بیان کرد: خریداری ماشین‌الات به دلیل افزایش حجم عمرانی پروژه‌های عمرانی در سطح کشور است. به‌طورکلی ۱۳۷ دستگاه ناوگان با عنایت دولت و هم چنین استفاده از حساب صد امام خریداری شده است.

وی گفت: پیشرفت فیزیکی واحدها در هر استان متفاوت است. در پروژه استان یزد که روز گذشته کلنگ‌زنی داشتیم، ساخت ۳۱ هزار و ۹۸۰ واحد مسکونی آغاز شد؛ اما مثلاً در استانی مثل قم یک فاز از پروژه نهضت ملی مسکن آماده تحویل است و کلید حدود ۳۵۰ واحد مسکونی تا ماه آینده تحویل متقاضیان می‌شود.

نیکزاد توضیح داد: در استان ایلام سقف دوازدهم واحدها نصب شده است، در هرمزگان و تبریز در مرحله نازک کاری واحدها هستیم و در اصفهان نیز پروژه‌ها در حال پیشرفت است.

به گفته اکبر نیکزاد، پروژه‌های نهضت ملی مسکن که توسط بنیاد در حال اجراست به گستردگی سطح کشور است و در همه استان‌ها در حال انجام است و تلاش بر این است که قیمت‌ها بالا نرود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی مجله خبری راه و ساختمان «اکبر نیکزاد» در حاشیه مراسم نوسازی ناوگان و ماشین‌آلات بنیاد مسکن و اعزام آن به ۳۱ استان کشور، درباره جزییات اجرای سهم بنیاد مسکن در ساخت نهضت ملی مسکن، افزود: ۱۰۰ هزار واحد مسکونی در شهرها و ۱۸۰ هزار واحد مسکونی در روستاها در حال ساخت داریم که جمعاً ۲۸۰ هزار واحد مسکونی است.

نیکزاد خبر داد: تاکنون فرسودگی و کمبود ناوگان داشتیم اما با دستور اینجانب به استان‌ها ناوگان فرسوده از بانک ماشین‌آلات بنیاد مسکن خارح و در دو فاز ۱۳۷ دستگاه جدید وارد استان‌ها می شود.

  افزایش سرعت وزش باد و ارتفاع امواج دریا در خلیج فارس از عصر سه شنبهمنبع

نیکزاد همچنین درباره نوسازی بانک ماشین‌آلات بنیاد به خبرنگاران گفت: ماشین‌آلات سنگین بنیاد در خدمت عمران و آبادانی کشور است و برای اجرای طرح هادی و در مواقع سوانح در امدادرسانی و بازسازی و آواربرداری که مسئله اصلی قبل از بازسای است استفاده می‌شود.

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: این دستگاه‌ها تولید داخلی است و اولین سری آن امروز تحویل استان‌ها شد.

وی تصریح کرد: با وجود اینکه عزم ما بر ساخت ارزان مسکن است، اما نمی‌توانیم جلوی تاثیر گرانی مصالح را بر واحدهای نهضت ملی مسکن بگیریم.

جزییات نوسازی بانک ماشین‌آلات بنیاد مسکن

رییس بنیاد مسکن انقلاب  اسلامی ادامه داد: قیمت پروژه‌ها در هر استان متفاوت است. پروژه قم چون سریعاً انجام شد با نرخ مناسبی تمام و با میانگین قیمتی ۴ تا ۵ میلیون تحویل متقاضی داده می‌شود، اما به نسبت دستمزد و فراوانی تعداد کارگر، قیمت مصالح در هر استان نوع و تعداد واحدها در هر پروژه میانگین ساخت از ۵ میلیون تا ۸ میلیون تومان متغیر است.