نیازهای غذایی زائران با پروازهای فوق‌العاده به عراق منتقل می‌شود

محمدی بخش افزود: هواپیمایی ساها نیز فردا در جابجایی مواد غذایی مشارکت خواهد داشت و به مرور پروازها مستمر به عراق ادامه دارد، ضمن اینکه همه پروازهای مسافری که از فرودگاه امام(ره) به نجف و بغداد اعزام می‌شود امکان را ارسال مواد غذایی را دارد.منبعوی افزود: همکاران ما در مجموعه هلال احمر و ستاد عتبات و سفارت ایران در عراق مواد غذایی را در اختیار زائران قرار می‌دهند.

 به گفته رییس سازمان هواپیمایی، بخش مجموعه هوافضای سپاه، نیروی هوایی ارتش و هلال احمر با هدف افزایش سرعت ارائه خدمات در این امداد رسانی مشارکت دارند.

وی توضیح داد: اولین پرواز امروز(شنبه) توسط شرکت هواپیمایی پویا با محموله آب معدنی، دارو و غذا به نجف رفت و این پروازها به صورت مستمر ادامه دارد.

معاون وزیر راه گفت: فردا (یکشنبه) نیز با دو فروند هواپیمای ۷۴۷ از مبدا مشهد مقدس، آب معدنی و مواد غذایی به فرودگاه های بغداد ونجف ارسال می‌ شود.

«محمد محمدی بخش» شنبه شب در گفت‌ وگو  با خبرنگار اقتصادی مجله خبری راه و ساختمان افزود: با توجه به محدودیت‌هایی که در عراق برای زائران پیش آمد با دستور معاون اول رییس جمهور و کمک‌های هلال احمر و سفارت ایران در عراق مقرر شد بخشی از نیازهای زایران توسط بخش هوایی به عراق منتقل شود.