هشدار سیلابی شدن مسیل‌ها و آب‌گرفتگی معابر در آذربایجان غربی و سیستان و بلوچستان

وی ادامه داد: در شمال سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، نیمه جنوبی خراسان رضوی، شرق یزد، خوزستان، زنجان، ایلام، شرایط جوی باد و گردوخاک رخ می‌دهد که سبب کاهش دید در جاده‌های مواصلاتی می‌شود و رانندگان در جاده‌های این مناطق به این نکات توجه کنند. 

کارشناس سازمان هواشناسی خاطرنشان کرد: فردا در ارتفاعات زاگرس در استان‌های چهارمحال‌وبختیاری، لرستان، خوزستان، اصفهان و سیستان و بلوچستان و هرمزگان، رگبارهای پراکنده و بارش‌های در حد هشدار زرد پیش‌بینی شده است. گودرزی گفت: همچنین امروز بارش‌های شدید در شمال آذربایجان غربی، شرق و جنوب سیستان و بلوچستان رخ می‌دهد که احتمال آب‌گرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل‌ها خواهد شد که حتماً باید هم‌وطنان ساکن در این مناطق، احتیاط لازم را داشته باشند. 

گودرزی افزود: تهران نیز برای ساعات بعدازظهر و شب، باد و گردوخاک دارد بیشینه دما امروز به ۳۵  درجه بالای صفر می‌رسد و در بیشتر مناطق کشور دما روند کاهشی دارد و هوای تهران در روزهای آینده خنک‌تر می‌شود. منبعوی ادامه داد: امروز در آذربایجان غربی، فردا در آذربایجان غربی، لرستان و جنوب سیستان و بلوچستان، رگبارهای پراکنده، گاهی رعدوبرق و وزش باد پیش بینی شده است. 

به گزارش روز پنج‌شنبه مجله خبری راه و ساختمان از  پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، «فریبا گودرزی»  افزود: در سه روز آینده برای برخی از مناطق شمال غرب، غرب و شرق کشور به‌ویژه منطقه زابل برای ساعات بعدازظهر و اوایل شب، وزش باد رخ می‌دهد. سایر مناطق کشور تا چند روز آینده پدیده خاصی را ندارند.