همه‌چیز درباره قیمت خودروهای مونتاژی

پس از هفته‌ها بحث و گمانه زنی میان خودروسازان مونتاژی و شورای رقابت، حالا قیمت جدید این محصولات اعلام شده است.

شاخص کل بورس امروز با ۱۸ هزار و ۷۷۲ واحد کاهش تا رقم دو میلیون و ۱۷۶ هزار واحد سقوط کرد. شاخص کل با معیار هم وزن نیز ۶۶۳۸ واحد کاهش یافت و در رقم ۷۷۰ هزار و ۸۲۴ واحد ایستاد.

در مصوبه جدید شورا آمده است که در راستای اجرای ماده ۳-۱ دستورالعمل تنظیم بازار خودرو سواری مصوبه جلسه ۵۴۳ شورای رقابت ۱۱ بهمن ۱۴۰۱، قیمت‌های محاسباتی محصولات مونتاژی که توسط سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان که در جلسات کارگروه خودروی این شورا مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت، جمع‌بندی و پیشنهاد نهایی کارگروه مذکور در تاریخ ۶ تیر ۱۴۰۲ و ۱۷ تیر ۱۴۰۲ سازمان یادشده به تصویب شورای رقابت رسید.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ گفت: پیش‌بینی می‌شود طی هفته جاری نیاز مصرف برق پایتخت به بیش از ۵۰۰۰ مگاوات برسد و بر این اساس پایداری شبکه برق نیازمند همراهی مشترکان خانگی است.

نیاز روز: همراهی مردم

همچنین شورای رقابت امروز قیمت جدید خودروهای مونتاژی را اعلام کرد و به گفته روابط عمومی این شورا اگر خریداری پیش از این برای خرید خودرو قراردادی امضا کرده باشد، باید قیمت‌هایی که پیش از این توسط شورا اعلام شده بود، مبنا قرار بگیرد.

سخنگوی سازمان امور مالیاتی ضمن تشریح نحوه شناسایی و میزان مالیات خانه‌های خالی اعلام کرد که حدود ۶۳ هزار خانه خالی شناسایی و برای مالکین این خانه‌ها برگه مطالبات مالیاتی صادر شده است.

  پیش‌بینی توفان گرد و خاک در سیستان و بلوچستان، کرمان و خراسان جنوبی

قیمت روز: خودروهای مونتاژی

در خبری دیگر، مشاور وزیر اقتصاد جزئیات ابلاغیه جدید دولت درمورد آرد و نان و تفویض اختیار به استان‌ها را ارائه کرد.

رئیس اتاق بازرگانی تهران با تاکید بر لزوم حذف کارت بازرگانی، گفت: با همکاری اندیشکده شریف، طرح‌های مستند آماده شده تا قیمت گذاری دستوری حذف و جایگزین آن لایحه‌ای تنظیم که تقدیم مجلس می‌شود.

به گزارش ایسنا، پس از انکه حضور شورای رقابت در قیمت گذاری خودروهای داخلی تثبیت شد، حالا به نظر می‌رسد که قیمت خودروهای مونتاژی نیز باید از کانال این شورا عبور کند.

طبق آمار آژانس بین‌المللی انرژی (IEA)، تولید نفت ایران در ماه مه نسبت به ماه پیش از آن، ۸۰ هزار بشکه در روز افزایش پیدا کرد که بزرگترین میزان افزایش تولید در میان اعضای اوپک بود.

قرمز روز: بازار سرمایه

سخنگوی صنعت برق گفت: به دلیل افزایش دمای هوا رکورد مصرف برق به ۷۱۵۰۰ مگاوات رسید، ولی شبکه سراسری برق پایدار است و خاموشی برنامه‌ریزی شده‌ای را در دستور کار نداریم.

انتهای پیام

منبع: https://www.isna.ir/news/1402041811588/%D9%87%D9%85%D9%87-%DA%86%DB%8C%D8%B2-%D8%AF%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D9%82%DB%8C%D9%85%D8%AA-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D9%88%D9%86%D8%AA%D8%A7%DA%98%DB%8Cهمه‌چیز درباره قیمت خودروهای مونتاژی