هواشناسی: دمای نوار شمالی کشور از شنبه کاهش می‌یابدهواشناسی: دمای نوار شمالی کشور از شنبه کاهش می‌یابد

به گزارش مجله خبری راه و ساختمان از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی،  فریبا گودرزی کارشناس سازمان هواشناسی، در توضیح وضعیت آب‌وهوایی کشور گفت: در ۲ تا سه روز آینده در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب در مناطقی از استان هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان و جنوب کرمان، گاهی رگبار و رعد و برق پراکنده همراه با وزش باد شدید موقت و گرد و خاک رخ می‌دهد.

وی همچنین اعلام کرد: امروز هم در استان‌های گیلان و مازندران و روزهای جمعه تا دوشنبه در مازندران و گلستان در برخی ساعات بارش باران همراه با رعد و برق و وزش باد شدید رخ خواهد داد. این شرایط را برای روزهای شنبه و یکشنبه در استان های خراسان شمالی و ارتفاعات استان های سمنان و تهران خواهیم داشت.  

کارشناس سازمان هواشناسی افزود: از نظر شرایط دمایی امروز در استان‌های ساحلی دریای خزر و اردبیل کاهش دما خواهیم داشت. همچنین روزهای شنبه و یکشنبه این کاهش دما در تمام نوار شمالی کشور رخ خواهد داد. همچنین روزهای شنبه و یکشنبه برای شرق کشور و استان های واقع در دامنه های جنوبی البرز مرکزی واقع  شده اند، پدیده غالب وزش باد شدید و گرو خاک خواهد بود. ضمنا آب های دریای خزر هم روزهای جمعه و شنبه مواج و متلاظم پیش بینی می شود.

گودرزی همچنین گفت: تهران هم امروز و فردا آسمان صاف و گاهی وزش باد را خواهد داشت. بیشینه دما امروز و فردا ۳۳ درجه بالای صفر و کمینه دما هم فردا ۲۱ درجه خواهد بود. از بین مراکز استان‌ها، شهرکرد با دمای ۳ درجه، ارومیه و همدان ۷ و سنندج ۸ درجه بالای صفر گزارش شد. همچنین گرمترین مرکز استان هم دیروز اهواز با دمای بیشینه ۳۹ درجه، قم ۳۶ و بوشهر ۳۵ درجه بالای صفر بود.منبع