هوا گرم‌تر می‌شود/ وزش باد و خیزش گردوخاک در برخی در نقاط کشور

وی ادامه داد: برای عراق هم طی این مدت با توجه به وزش بادهای فصلی پتانسیل تشکیل توده گردوخاک رخ خواهد داد که انتقال آن به بخش‌هایی از جنوب‌غرب ایران وجود دارد.

کارشناس سازمان هواشناسی بیشینه دمای امروز تهران ۳۸ درجه اعلام کرد و گفت: روزهای دوشنبه و سه‌شنبه بیشینه دما در پایتخت ۳۹ و ۴۰ درجه پیش‌بینی شده است که در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه کاهش ۲ الی ۳ درجه‌ای دما در تهران رخ خواهد داد.منبع

به گفته نقشینه از امروز تا پایان هفته برای شمال شرق، شرق و جنوب شرق به‌ویژه منطقه زابل وزش باد شدید همراه با خیزش گردوخاک پیش‌بینی شده که از روز سه‌شنبه بر شدت وزش باد افزود می‌شود.

کارشناس سازمان هواشناسی تصریح کرد: امروز در بخش‌هایی از مرکز و جنوب کشور وزش باد شدید همراه با گردوخاک پیش‌بینی می‌شود و از روز سه‌شنبه تا پایان هفته بر شدت وزش باد افزوده خواهد شد. پدیده غالب در دامنه‌های جنوبی البرز تا پایان هفته وزش باد همراه با غبار رقیق خواهد بود.

وی افزود: این شرایط از فردا (سه‌شنبه) تا روز چهارشنبه با شدت در این مناطق تداوم دارد و سایر مناطق کشور تا روز پنجشنبه دارای جوی پایدار خواهند بود.

کارشناس سازمان هواشناسی خاطرنشان کرد: با توجه به وزش بادهای جنوبی در خلیج فارس هوای استان‌های بوشهر و خوزستان از امروز تا روز سه‌شنبه به طور قابل‌ملاحظه‌ای شرجی پیش‌بینی می‌شود که برای روزهای چهارشنبه و پنجشنبه هفته جاری دمای اهواز به ۵۰ درجه خواهد رسید.

به گزارش مجله خبری راه و ساختمان، «امین حسین نقشینه» در خصوص آخرین وضعیت جوی کشور، اظهار داشت: امروز یکشنبه به‌ویژه در ساعات بعدازظهر و اوایل شب برای جنوب سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان، شمال هرمزگان و جنوب شرقی فارس با رشد ابرهای همرفتی رگبار باران، رعدوبرق، وزش باد شدید موقتی و گاهی خیزش گردوخاک پیش‌بینی می‌شود که در مناطق مستعد احتمال تگرگ هم وجود دارد.

  تغییر بانک عامل پروژه‌های نهضت ملی از مسکن به دیگر بانک‌ها امکان‌پذیر شد
وی بیان کرد: ارتفاع موج‌ها ۱.۵ تا ۳ متر برآورد شده و در مناطق فراساحل دریای عمان ۲.۵ تا ۴ متر خواهد بود. خلیج فارس هم فردا مواج و متلاطم پیش‌بینی می‌شود.

نقشینه گفت: دریای عمان و تنگه هرمز امروز مواج و متلاطم است که این شرایط تا روز سه‌شنبه ادامه دارد؛ همچنین ممنوعیت شنا و محدودیت ترددهای دریایی برای شناورهای سبک و قایق‌های صیادی و تفریحی برای سواحل سیستان و بلوچستان در دریای عمان و استان هرمزگان تا شرق تنگه هرمز اعلام شده است.