وزش باد و خیزش گردوخاک در برخی استان‌های کشور/ بارش باران در برخی مناطق تا روز یکشنبه

کارشناس سازمان هواشناسی تاکید کرد: روز یکشنبه برای ارتفاعات استان‌های تهران، البرز، مازندران و شرق خوزستان بارش باران پیش‌بینی می‌شود که در برخی مناطق نیز خیزش گردوخاک رخ خواهد داد.

وی افزود: فردا (شنبه) برای مناطقی از شمال و شرق خوزستان، غرب چهارمحال و بختیاری، شرق و جنوب سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان بارش‌های رگباری پیش‌بینی شده است.

«کبری رفیعی» در گفت‌وگو با مجله خبری راه و ساختمان درباره آخرین وضعیت جوی کشور گفت: در ۲۴ ساعت آینده در شمال و شرق خوزستان، جنوب لرستان، شمال‌غرب چهارمحال و بختیاری، شرق و شمال سیستان و بلوچستان شاهد بارش‌های رگباری خواهیم بود.

رفیعی تصریح کرد: طی پنج روز آینده در شمال سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، نیمه جنوبی خراسان رضوی و شرق استان یزد، پدیده غالب وزش باد شدید موقتی و خیزش گردوخاک خواهند بود. همین شرایط برای ۲ روزه آینده در جنوب‌غرب کشور در استان‌هایی مانند ایلام و کرمانشاه رخ می‌دهد.

کارشناس سازمان هواشناسی خاطرنشان کرد: شهرکرد با دمای ۸ درجه بالای صفر، اردبیل ۹ درجه بالای صفر، زنجان با دمای ۱۱ درجه بالای صفر امروز خنک‌ترین مرکز استان‌ها و گرم‌ترین مرکز استان در روز گذشته نیز اهواز با بیشینه ۴۸ درجه بالای صفر بوده است.   منبع

وی با بیان اینکه آب‌های جنوبی کشور به ویژه آب‌های شرق دریای عمان امروز متلاطم و مواج خواهد بود، افزود: امروز برای تهران آسمانی صاف همراه با وزش باد پیش‌بینی شده که بیشینه دما ۳۴ درجه بالای صفر و فردا به ۳۳ درجه بالای صفر می‌رسد. کمینه دما امروز در ایستگاه مهرآباد تهران به ۲۳ درجه بالای صفر خواهد رسید.

  بهترین اتفاق حوزه کار در سال گذشته