وزش باد و خیزش گردوخاک در برخی استان‌های کشور/ بارش باران در برخی مناطق تا روز یکشنبهوزش باد و خیزش گردوخاک در برخی استان‌های کشور/ بارش باران در برخی مناطق تا روز یکشنبه

«کبری رفیعی» در گفت‌وگو با مجله خبری راه و ساختمان درباره آخرین وضعیت جوی کشور گفت: در ۲۴ ساعت آینده در شمال و شرق خوزستان، جنوب لرستان، شمال‌غرب چهارمحال و بختیاری، شرق و شمال سیستان و بلوچستان شاهد بارش‌های رگباری خواهیم بود.

وی افزود: فردا (شنبه) برای مناطقی از شمال و شرق خوزستان، غرب چهارمحال و بختیاری، شرق و جنوب سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان بارش‌های رگباری پیش‌بینی شده است.

کارشناس سازمان هواشناسی تاکید کرد: روز یکشنبه برای ارتفاعات استان‌های تهران، البرز، مازندران و شرق خوزستان بارش باران پیش‌بینی می‌شود که در برخی مناطق نیز خیزش گردوخاک رخ خواهد داد.

رفیعی تصریح کرد: طی پنج روز آینده در شمال سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، نیمه جنوبی خراسان رضوی و شرق استان یزد، پدیده غالب وزش باد شدید موقتی و خیزش گردوخاک خواهند بود. همین شرایط برای ۲ روزه آینده در جنوب‌غرب کشور در استان‌هایی مانند ایلام و کرمانشاه رخ می‌دهد.

وی با بیان اینکه آب‌های جنوبی کشور به ویژه آب‌های شرق دریای عمان امروز متلاطم و مواج خواهد بود، افزود: امروز برای تهران آسمانی صاف همراه با وزش باد پیش‌بینی شده که بیشینه دما ۳۴ درجه بالای صفر و فردا به ۳۳ درجه بالای صفر می‌رسد. کمینه دما امروز در ایستگاه مهرآباد تهران به ۲۳ درجه بالای صفر خواهد رسید.

کارشناس سازمان هواشناسی خاطرنشان کرد: شهرکرد با دمای ۸ درجه بالای صفر، اردبیل ۹ درجه بالای صفر، زنجان با دمای ۱۱ درجه بالای صفر امروز خنک‌ترین مرکز استان‌ها و گرم‌ترین مرکز استان در روز گذشته نیز اهواز با بیشینه ۴۸ درجه بالای صفر بوده است.   منبع