پاداش وزیر کار به کارگران معدن هشونی کوهبنان

او تاکید کرد: کارفرما باید درک مناسبی از کارگر داشته باشد و تا زمانی که به محل کار کارگران معادن نرویم چگونه می‌توانیم مشکلات و سختی‌های آنها را درک کنیم؟

وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی تاکید کرد: باید ضریب ۱.۵ درصد سختی کار اصلاح شود.

ایسنا/کرمان وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: به کارگران این معدن که باید دو ماه به دلیل سیلاب بیکار می‌شدند، اما کار را تعطیل نکرده و با دستان خالی معدن را بازسازی کردند، ۵۰ درصد حقوق بیمه بیکاری یک ماه به عنوان پاداش داده شود.

او در پایان گفت: به کارگران این معدن که باید دو ماه به دلیل سیلاب بیکار می‌شدند، اما کار را تعطیل نکرده و با دستان خالی معدن را بازسازی کردند ۵۰ درصد از حقوق بیمه بیکاری یک ماه، به عنوان پاداش داده شود.

انتهای پیام

منبع: https://www.isna.ir/news/1402053119973/%D9%BE%D8%A7%D8%AF%D8%A7%D8%B4-%D9%88%D8%B2%DB%8C%D8%B1-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D8%A8%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DA%AF%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D9%85%D8%B9%D8%AF%D9%86-%D9%87%D8%B4%D9%88%D9%86%DB%8C-%DA%A9%D9%88%D9%87%D8%A8%D9%86%D8%A7%D9%86

مرتضوی با تبیین اثرگذاری ایران در عرصه‌های مختلف تصریح کرد: استکبار جهانی به دنبال دو قطبی کردن آحاد جامعه اسلامی است.

صولت مرتضوی صبح امروز ۳۱ مردادماه در جمع کارگران معدن هشونی واقع در شهرستان کوهبنان اظهار کرد: هفته دولت بستری برای بیان دیدگاه‌ها و ارتباط با آحاد مردم و شنیدن سخن جامعه کارگری و تقدیر از زحمات کارگران است.

او با اشاره به تحریم‌های فلج کننده اظهار کرد: جامعه کارگری کشور را به خودکفایی رسانده است. کشورهای دیگر حیرت می‌کنند وقتی توفیقات ایران با وجود تحریم‌های فلج کننده را می‌بینند و این مرهون تلاش کارگران است.

مرتضوی بیان کرد: پزشک باید مرتب کارگران را معاینه و درمان و پیشگیری کند و هزینه آن پرداخت شده و باید استفاده شود.

  گوی سبقت بخش تعاون در صادرات غیر نفتی

مرتضوی پیشنهاد استفاده از زمین‌های اطرف در چهارچوب قانون برای اختصاص به نهضت ملی مسکن برای ساخت خانه کارگران معدن را داد و در ادامه از کارگران درخواست کرد: با کار و تلاش چرخه تولید در کشور راه‌اندازی کنید که برای نسل آینده خیر و برکت دارد.

پاداش وزیر کار به کارگران معدن هشونی کوهبنان

او خدمات جمهوری اسلامی ایران را بی‌شمار دانست و عنوان کرد: در عرصه‌های مختلف خدمت شده و مهمترین توفیق جمهوری اسلامی ایران استقلال سیاسی و قضائی است. استقلال سیاسی بر گرفته از استقلال اقتصادی است و استقلال اقتصادی محصول تلاش‌ها و خروجی پنجه‌های پینه بسته کارگران است.

او افزایش بهره‌وری را یکی دیگر از روش‌های ایجاد انگیزه در کارگر برشمرد و تصریح کرد: کارفرما بگوید که اگر بهره‌وری به یک میزان برسد به طور مثال ۱۰ درصد آن را کارانه به کارگر می‌دهد و این باعث انگیزه در کارگر می‌شود.

وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی در واکنش به سخنانی در خصوص فرسودگی جامعه کارگری شاغل در معادن زغال‌سنگ عنوان کرد: بدتر از فرسودگی، بی‌انگیزگی است و از کارهایی که در کارگر انگیزه ایجاد می‌کند، گشاده رویی، محبت و پرداخت به موقع حقوق است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: ای کاش می‌توانستیم ارادتی که به کارگران داریم، بیان کنیم و بیش از این قدردان خدمات آنها باشیم.

او بیان کرد: از ظرفیت جوانان خلاق برای به‌روزرسانی تجهیزات و افزایش بهره‌وری استفاده کنید.

او با اشاره به پیشرفت‌های ایران در علوم و فنون مختلف اظهار کرد: مشکلات جامعه کارگری را درک می کنیم و باید آنها را برطرف کنیم و باید از مولدسازی استفاده و در آمد حاصل آن صرف بهداشت کارگران و توسعه کار شود.

  ترافیک پرحجم و روان در جاده‌های مازندران
مرتضوی بر لزوم اصلاح قانون ضریب سختی کار تاکید کرد و گفت: برخی از کارگران برای بخش خصوصی کار کردند که حق و حقوق آنها را به درستی پرداخت نکرده‌اند که بررسی خواهیم داشت و اگر در حیطه وظایفم بود، مشکلات این کارگران را حل می‌کنم.