پلیس راه آهن در ۲۲ منطقه کشور تامین‌کننده امنیت صنعت ریلی است

در این آیین از خدمات شایسته ۱۰ ساله سرهنگ محمود کریمی مقدم قدردانی شد و به جای ایشان سرهنگ علی ابراهیمی به عنوان فرمانده پلیس راه آهن شمال‌شرق(۱) معرفی شد.

مدیرکل راه آهن شمال‌شرق (۱) هم در این آیین گفت: تردد بیش از ۷۰ درصد قطارهای مسافربری کشور در محور تهران به مشهد انجام می‌شود.

وی به فعالیت پلیس راه آهن در ۲۲ منطقه کشور اشاره کرد و گفت: سالانه بیش از ۳۰ میلیون مسافر و همچنین ۵۰ میلیون تُن بار از حوزه ریلی جابه جا می‌شود با این وجود طی ۴۳ سال گذشته هیچ مورد امنیتی در راه آهن کشور به وجود نیامده است.

وی با بیان اینکه پلیس راه آهن همکاری و تعامل با تمامی نهادها، سازمان‌ها و ارکان‌های درون و برون سازمانی را در دستور کار دارد، ابراز داشت: پلیس همواره به دنبال همکاری با کارکنان راه آهن در راستای تامین صنعتی امن و بدون دغدغه برای مسافران است.

 جانشین پلیس راه آهن کشور با بیان اینکه در راستای ارتقای صنعت حمل و نقل ریلی پنج مولفه وجود دارد، ابراز داشت: امنیت، ایمنی، گفتمان خوب، مبلمان ایستگاه‌های راه آهن و ارائه خدمات مناسب در شأن و منزلت مسافران در ارتقای صنعت حمل و نقل ریلی نقش بسزایی دارند.

سرهنگ ابراهیم گل به ۱۴ هزار کیلومتر خطوط ریلی کشور اشاره کرد و اظهار داشت: پلیس راه آهن کشور با توجه به  وظیفه خود در راستای پیشگیری و مقابله با جرائم، تأمین حفاظت از مکان‌ها و تأسیسات و تکریم مسافران، از هیچ تلاشی فروگذار نیست.

  طرح هفته کاری ۴ روزه در کدام کشورها موفق است؟

روزانه بیش از ۹۰ رام قطار مسافری و ۲۰ رام قطار باری در این مسیر  تردد دارد.منبع

به گزارش مجله خبری راه و ساختمان، محدوده استحفاظی اداره کل راه آهن شمال‌شرق (۱) از ایستگاه گرمسار تا ایستگاه نقاب به طول ۵۴۰ کیلومتر و به صورت دوخطه است که ۵۸ درصد از مسیر پر تردد تهران- مشهد را دربرمی‌گیرد.

فرشاد زادخور با بیان اینکه افزون بر ۶۶ درصد مسیر قطارهای تهران به مشهد در حوزه راه آهن شمال‌شرق(۱) است، افزود: بیش از ۴۵ درصد مسیر قطارهای مسافری راه آهن کشور در محدوده ۵۴۱ کیلومتری راه آهن شمال‌شرق(۱) است.  

وی به فعالیت ۸۰ ساله پلیس راه آهن کشور اشاره کرد و ابراز داشت: توسعه و خدمات ریلی و برقراری آن در بستر امنیت شکل می‌گیرد.

به گزارش خبرنگار مجله خبری راه و ساختمان، سرهنگ ابوالقاسم ابراهیم گل روز یکشنبه در آیین تکریم و معارفه فرمانده پلیس راه آهن شمال‌شرق(۱) در شاهرود افزود: صنعت حمل و نقل ریلی از ستون‌های ارزشمند رشد و توسعه کشور در زمینه‌های مختلف فعالیت دارد.

۶۶ درصد مسیر قطارهای تهران به مشهد در حوزه راه آهن شمالشرق(۱) است