پیش‌بینی افزایش نسبی دما در سواحل شمالی کشور تا هفتم مهر

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: برای روز جمعه هم با عبور موجی از سمت شمال شرق کشور در شرق مازندران، گلستان، خراسان شمالی و در ارتفاعات البرز هم در شرق تهران و سمنان، بارش باران، گاهی رعد و برق و وزش باد و نیز کاهش نسبی دما را پیش‌بینی می‌کنیم. البته برای روز جمعه در جنوب کشورمان در ارتفاعات شمال هرمزگان، جنوب کرمان و سیستان و بلوچستان، رگبار و رعد و برق پراکنده و وزش بادهای شدید انتظار می‌رود.

وی افزود: تهران هم امروز آسمانی صاف همراه با غبار محلی را دارد و در برخی ساعات در طول روز وزش باد را خواهیم داشت. بیشینه دمای امروز تهران ۳۲ درجه سانتی‌گراد خواهد بود.منبع

گودرزی ادامه داد: طی روز پنجشنبه در ارتفاعات البرز مرکزی و نیز ارتفاعات استان‌های هرمزگان، جنوب سیستان و بلوچستان و کرمان، برای بعد از ظهر و اوایل شب، رگبار پراکنده، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید رخ می‌دهد.

به گزارش مجله خبری راه و ساختمان از وزارت راه و شهرسازی، «فریبا گودرزی» با تشریح وضعیت جوی کشور طی امروز سه‌شنبه ۵ مهرماه و روزهای آتی، گفت: امروز صبح دمای هوا در سربیشه خراسان دما یک درجه و ورزقان دما ۲ درجه بالای صفر ثبت شد. همچنین دمای امروز صبح در خیرآباد زنجان، چالدران و شهرکرد هم دما ۴ درجه بالای صفر بود که این نقاط سردترین ایستگاه‌های کشور بودند.

وی افزود: از امروز تا پنجشنبه در غالب مناطق کشور جوی آرام را خواهیم داشت و همچنین از سرعت وزش باد در شرق و شمال شرق کشور و به ویژه سواحل شمالی کشور کاسته می‌شود و برای مناطق اخیر روند نسبی افزایش دما را هم پیش‌بینی کرده‌ایم.

  ۹۰ هزار زائر حج تمتع در سال ۱۴۰۳ به سرزمین وحی اعزام می‌شوند