پیش‌بینی تداوم کاهش دما در شمال کشور/ خلیج‌فارس، عمان و خزر مواج و متلاطم است

وی با اشاره به تداوم وزش باد در نوار شرقی و جنوب غرب کشور، گفت: این پدیده در مناطق مستعدی همچون زابل سبب خیزش گرد و خاک می‌شود. همچنین علاوه بر خلیج فارس و تنگه هرمز، امروز دریای خزر نیز مواج و متلاطم است.

گودرزی خاطرنشان‌کرد: امروز وزش باد در تهران نیز پیش‌بینی می‌شود و بیشینه دما در پایتخت به ۳۲ درجه بالای صفر می‌رسد.منبعبه گفته این کارشناس سازمان هواشناسی، امروز در استان اردبیل و استان‌های ساحلی خزر روند کاهش دما تداوم دارد، اما از فردا (شنبه، ۲۶ شهریور ماه) به‌تدریج افزایش دما را در این مناطق خواهیم داشت.

«فریبا گودرزی» درباره وضعیت آب‌و هوا به خبرنگار اقتصادی مجله خبری راه و ساختمان گفت: نواحی شرقی خلیج فارس در استان هرمزگان امروز (جمعه) تحت تاثیر سامانه وزش بادش شدید متلاطم و نا آرام است و خطر غرق شدن شناگران، آسیب به قفس‌ها و تورهای صیادی، اختلال در ترددهای دریایی و خسارت به شناورهای کوچک و سبک و تفریحی و مسافربر پیش‌بینی می‌شود.

گودرزی بیان‌داشت: این وضعیت در ساعت‌های شب در دامنه و ارتفاعات واقع در جنوب سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان و شمال و شرق هرمزگان پیش‌بینی می‌شود و رگبار پراکنده باران و رعد و برق نیز دور از انتظار نیست.

وی افزود: امروز در برخی از استان‌های مناطق ساحلی خزر و ارتفاعات استان البرز مرکزی بارش پراکنده انتظار می‌رود.

  دستورالعمل جدید حقوق مسافران هوایی ابلاغ شد