پیش‌بینی وقوع سیلاب‌های تابستانی در شرق کشور/ خیزش گرد و خاک با منشا عراقی در کشور

به گفته این کارشناس سازمان هواشناسی، در سه روز آینده در جنوب سیستان‌ و بلوچستان، هرمزگان، جنوب کرمان و جنوب فارس در ساعت‌های بعد از ظهر و شب، رگبار، رعد و برق، باد شدید و گاهی گرد و خاک و حتی احتمال تگرگ در نقاط مستعد وجود دارد.

کارشناس سازمان هواشناسی خاطرنشان‌کرد: هوا تا پایان هفته در اغلب مناطق کشور گرم خواهد بود، همچنین بیشینه دمای امروز تهران به ۳۹ درجه بالای صفر می‌رسد و کمینه دما ۲۶ درجه پیش‌بینی می‌شود.منبع

وی ادامه‌داد: روزهای پنجشنبه و جمعه این وضعیت در جنوب سیستان و بلوچستان پیش‌بینی شده است.

وی گفت: در هشدار سطح نارنجی نسبت به خودداری از فعالیت در فضای باز، احتیاط در تردد به‌ویژه در خارج از شهرها، آمادگی دستگاه‌های امدادی و فرمانداری‌ها و اجتناب از پرواز با بالگرد و هواپیماهای سبک توصیه شده است.

به گفته وی، نقاطی از غرب، جنوب‌غرب و جنوب کشور منتقل از امروز تا پایان هفته تحت تاثیر توده گرد و خاک عراقی، گرد و خاک خواهند داشت و منجر به کاهش کیفیت هوا و دید افقی خواهد شد.

رفیعی بیان‌داشت: در پنج روز آینده نیمه شرقی و بخش‌هایی از مرکز کشور باد شدید خواهد داشت که می‌تواند منجر به خیزش گرد و خاک شود.

«کبری رفیعی» درباره وضعیت آب و هوا به خبرنگار مجله خبری راه و ساختمان افزود: خیزش گرد و خاک، نفوذ گرد و غبار و وزش باد شدید امروز در شمال سیستان و بلوچستان، نوار شرقی خراسان جنوبی، ایلام، خوزستان و کرمانشاه ادامه دارد.

  ۴۵ هزار و ۳۲۵ متقاضی در دولت سیزدهم تسهیلات مسکن روستایی دریافت کردند