پیشرفت ۱۹ درصدی طرح ملی نهضت مسکن در کرمانشاه و امیدواری بیشتر مردم به خانه‌دار شدن

به همین خاطر یکی از مهمترین موضوعات استان کرمانشاه اجرای طرح ملی نهضت مسکن است ؛زیرا هم مسکن مردم که یکی از بزرگترین دغدغه های مردم کرمانشاه با ۴۰۰ هزار حاشیه نشین است؛ هم اشتغال یکی از بالاترین نرخ بیکاری کشور را دارد، هم رونق اقتصادی و هم کاهش مشکلات و آسیب های اجتماعی استان را هدف قرار داده است.

وی همچنین خواستار ساماندهی هر چه سریعتر تعاونی های مسکن شد و گفت: بعضی از این تعاونی ها در گذشته در حق مردم ظلم کردند باید عملکرد و فلسفه کاری این تعاونی ها تعریف و تنها برای پروژه ای مشخص در نظر گرفته شوند.

به گزارش مجله خبری راه و ساختمان، طرح ملی نهضت مسکن به عنوان یکی از مهمترین و تاثیرگذارترین طرح‌های دولت سیزدهم در سطح کشور در دست اجرا است؛ طرحی که با اجرای کامل آن چهار میلیون خانوار ایرانی صاحب خانه می شوند و به رویای خانه دار شدن خود می رسند.

وی تصریح کرد: بر اساس این طرح ابتکاری استان کرمانشاه، تسهیلات به جای پرداخت به انبوه ساز، به حساب کارخانه و تولید کننده مصالح و تجهیزات واریز می‌شود تا این تسهیلات به طور کامل برای تامین نیاز پروژه‌های احداث مسکن مصرف شود و در عین حال منجر به رونق تولید و در نتیجه رونق اشتغال و کسب کار شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمانشاه، در بخش دیگری از صحبت های خود از روند افزایشی تأمین زمین‌های طرح نهضت ملی مسکن در استان کرمانشاه خبر داد و گفت: تاکنون ۶۰ درصد زمین برای احداث طرح ملی نهضت مسکن در استان کرمانشاه تامین شده است.

وی طرح‌های در حال احداث شهر کرمانشاه را پروژه ۱۲ هزار واحدی سراج، پروژه پنج هزار و ۴۰۰ واحدی دولت‌آباد، پروژه چهار هزار واحدی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، پروژه شهرک مرادآباد اعلام کرد و گفت: در پروژه ۴۹ هکتاری اسلام آباد غرب نیز سه هزار واحد در حال احداث است.

  وزیر راه حامی توسعه هوایی مناطق کمتر توسعه یافته کشور

 مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمانشاه در آخرین جلسه شورای مسکن استان از پیشرفت ۱۹ درصدی پروژه‌های نهضت ملی مسکن در استان کرمانشاه خبر داد و ابراز امیدواری کرد پیشرفت بیشتر این پروژها تا دهه فجر یک هزار و ۶۰۰ واحد مسکونی به مردم تحویل داده شود.

پروژه های ملی نهضت مسکن باید طبق موعد مقرر به بهره برداری برسد

امیری‌مقدم در ادامه به طرح ابتکاری استان برای رونق هم‌زمان مسکن، تولید و اشتغال اشاره کرد و گفت: به منظور کمک به تولید، رونق اقتصادی، اشتغال و همچنین عمران و آبادانی استان، تمام انجمن‌ها و پیمانکاران در قالب تسهیلات متفاوت ساخت و ساز، ملزم به خرید تولیدات استانی می‌شوند.

تسهیلات پروژه های مسکن به حساب کارخانه داران و تولیدی های استان واریز می شود

پروژه های نهضت ملی مسکن در کرمانشاه ۱۹ درصد پیشرفت فیزیکی دارد

طرح ملی نهضت مسکن دولت مردمی آقای رییسی نه تنها مردم را خانه دار می کند بلکه موجی از امیدواری در جامعه را رقم زده است زیرا فرصت بسیار مناسبی را برای رونق تولید کارخانه ها و اشتغال نیز فراهم کرده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمانشاه با بیان اینکه تاکنون زمین برای احداث ۳۳ هزار متقاضی تأمین شد، افزود: در استان کرمانشاه ۲۰۰ هزار نفر برای طرح نهضت ملی مسکن ثبت نام کردند، که پس از بررسی‌های اولیه ۵۷ هزار نفر آن واجد شرایط شناخته شدند.

استاندار کرمانشاه نیز در نشست شورای مسکن استان از همه دستگاه های اجرایی ذیربط خواست تلاش کنند پروژه های ملی نهضت مسکن استان طبق موعد مقرر به بهره برداری برسند زیرا تاخیر در اجرای پروژه های عمرانی و ساخت و ساز باعث افزایش هزینه ها در ساخت و سازها می شود.

  اینفوگرافیک/ افتتاح بیمارستان امام خمینی (ره) شهریار

استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت حدود ۴۵۰ هزار نفر آن در شهرک های حاشیه نشین و بافت فرسوده زندگی می‌کنند.منبع«مهرداد آهکی» گفت: در حال حاضر پروژه های نهضت ملی مسکن کرمانشاه در مناطق شمال غربی و شرقی شهر کرمانشاه، دولت آباد و شهرک امام (ره) در حال احداث است و ۱۹ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

«بهمن امیری‌مقدم» همچنین خواستار نظارت و توجه ویژه به ساخت و سازها متناسب با اصول فنی در این پروژه ها شد و جلوگیری از سازه های غیر اصولی جزو وظایف جامعه مهندسین استان دانست.

آهکی در ادامه از دستگاه‌های اجرایی خواست که طبق قانون جهش تولید مسکن، اراضی مازاد خود را معرفی کنند و افزود: طبق همین قانون جهش تولید مسکن، اولویت واگذاری به کارکنان دستگاه‌هایی است که زمین مازاد خود را در اختیار این طرح قرار داده اند و مازاد تولید در اختیار مردم قرار می گیرد و این امر باعث تمایل بیشتر دستگاه‌های اجرایی برای همکاری بیشتر خواهد شد.

به همین دلیل اجرای به موقع و کامل پروژه های نهضت مسکن یکی از اصلی ترین دغدغه های مسئولان است و بدین منظور جلسات و گزارش های این ابر پروژه در دستور کار هفتگی استانداری کرمانشاه قرار دارد.    

وی در ادامه با بیان اینکه تاکنون هشت هزار نفر از متقاضیان مسکن در کرمانشاه قسط  ۴۰ میلیون تومانی نخست را پرداخت کرده‌اند، گفت: تسهیلات ۴۰۰ میلیون تومانی مسکن در شهر کرمانشاه و ۳۰۰ میلیون تومانی در سایر شهرستانها ، برای متقاضیان در این طرح نظر گرفته شده است.

استاندار کرمانشاه افزود: درست است وظیفه مدیریت استان تلاش برای مسکن دارشدن مردم است، اما نباید اجازه تخلف به بعضی از تعاونی ها داده شود.

  قطار تهران - ارومیه از ریل خارج نشده است

امیری‌مقدم تاکید کرد: چنانچه مشاهده شود که ساختمانی، قانونی و با رعایت اصول فنی ساخته نشده حتماً باید نسبت به پلمب و تخریب آن اقدام کرد و نظام مهندسی وظیفه دارد که نظارت دقیق در اجرای تمام پروژه های مسکن داشته باشد و اگر به این نتیجه رسید که سازه ای بدون رعایت اصول فنی ساخته شده باید به متولیان ذیربط گزارش تا نسبت به تخریب آن اقدام شود.

استاندار کرمانشاه افزود: همچنین بر اساس این طرح، همه پیمانکاران و کارگران در ساخت و سازها باید بومی باشند زیرا علاوه بر کمک به توسعه عمران و اجرای پروژه های مسکن، اشتغال نیز برای ما بسیار مهم و دارای اولویت است.

مقام عالی استان کرمانشاه، توجه به ساخت و سازها با رعایت اصول فنی را بسیار مهم عنوان کرد و ادامه داد: مهندسین باید با دقت و آشنایی کامل به دانش و اصول فنی در ساخت و سازها به انجام وظیفه بپردازند و همچنین باید با توانمندی و تجارب خود، قانون مداری را در ساخت و سازها سرلوحه کاری خود قرار دهند.

۶۰ درصد زمین برای احداث طرح نهضت ملی مسکن در استان کرمانشاه تامین شده است

به گفته کارشناسان طرح نهضت ملی مسکن یک فرصت طلایی برای رونق کسب و کار است و طبق برآوردهای انجام شده، اجرای این طرح می تواند یک بازار ۶۰ هزار میلیارد تومانی را فقط برای استان کرمانشاه فراهم کند، زیرا ۳۰ درصد مشاغل این استان در حوزه صنعت مسکن و ساخت و ساز قرار دارد.