پیشرفت ۸۸ درصدی سد تاج امیر دلفان

وی افزود: در صورت تأمین اعتبار مورد نیاز سد تاج امیر دلفان، اواخر پاییز امسال آبگیری خواهد شد.

حسن‌نژاد با اشاره به اینکه سد تاج امیر هم اکنون ۸۸ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و تا کنون برای ساخت آن ۳۰۰ میلیارد تومان هزینه شده تصریح کرد: برای تکمیل این سد ۳۰۰ میلیارد تومان دیگر اعتبار نیاز است.

پیشرفت ۸۸ درصدی سد تاج امیر دلفان

وی گفت: سد تاج امیر دلفان یکی طرح‌های مهم آبی لرستان است که بهمن ماه ۱۳۹۰ کلنگ آن به زمین زده شد و به دلیل مشکلات مالی بعد از مدتی عملیات ساخت آن متوقف و بار دیگر سال ۱۳۹۵ با همکاری قرارگاه سازندگی خاتم انبیاء(ص) عملیات اجرایی آن آغاز شد.

انتهای پیام

منبع: https://www.isna.ir/news/1402032415356/%D9%BE%DB%8C%D8%B4%D8%B1%D9%81%D8%AA-%DB%B8%DB%B8-%D8%AF%D8%B1%D8%B5%D8%AF%DB%8C-%D8%B3%D8%AF-%D8%AA%D8%A7%D8%AC-%D8%A7%D9%85%DB%8C%D8%B1-%D8%AF%D9%84%D9%81%D8%A7%D9%86

داریوش حسن‌نژاد بیست و سوم خردادماه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: سد تاج امیر سدی خاکی با هسته رسی به طول تاج ۲۵۲ متر، عرض هشت متر و ارتفاع ۵۰ متر از سطح آب است که در ۲۰ کیلومتری شهرستان دلفان بر روی رودخانه خاوه در حال ساخت است.

ایسنا/لرستان مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان گفت: در صورت تأمین اعتبار مورد نیاز سد تاج امیر دلفان، اواخر پاییز امسال آبگیری خواهد شد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان تأمین آب شرب روستاهای پایین دست سد و شهر نورآباد تا ۲.۵ میلیون متر مکعب در سال، تأمین نیاز آبی واحدهای صنعتی در حدود ۵۰۰ هزار متر مکعب در سال، تأمین نیاز آبی اراضی کشاورزی پایاب سد به سطح حدود ۴۰۰ هکتار، کنترل سیلاب  و توسعه گردشگری را از اهداف ساخت سد تاج امیر برشمرد و افزود: با اتمام ساخت این سد برای ۲۵۰ نفر شغل ایجاد خواهد شد

  علت اصلی سانحه ریلی «مانع شدن بیل مکانیکی» و «سرعت غیرمجاز» لوکوموتیوران شناخته شد