پیش بینی افزایش‌ استقبال از کالابرگ الکترونیکی

انتهای پیام

منبع: https://www.isna.ir/news/1402052012407/%D9%BE%DB%8C%D8%B4-%D8%A8%DB%8C%D9%86%DB%8C-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%82%D8%A8%D8%A7%D9%84-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%A8%D8%B1%DA%AF-%D8%A7%D9%84%DA%A9%D8%AA%D8%B1%D9%88%D9%86%DB%8C%DA%A9%DB%8C

انتصاب رییس جدید سازمان فنی و حرفه ای و نماینده جدید وزارت کار در سازمان جهانی کار از دیگر خبرهای این هفته بود.

آنطور که وی گفته، کالابرگ الکترونیکی یک الزام و تکلیف قانونی است که برعهده وزارت کار گذاشته شده و بسترهای اجرای این طرح فراهم شده است.

خشایار باقرپور از طرح پیشنهادی ساخت واحدهای کوچک متراژ برای جوانان و زوج‌های جوان خبر داد و گفت: در این طرح از الگوی آسیای شرقی بهره‌ بردیم و واحدهای کوچک متراژ ۲۵ تا ۳۵ متری با تکنولوژی‌های نوین ساخته می‌شوند و جوانان با زیر یک میلیارد تومان می‌توانند مالک صددرصدی این واحدها شوند.

به گفته وی، واحدها تمام تجهیز و مبله شده و دارای پارکینگ است و زوج های جوان می توانند با وام ازدواج و هزینه جهیزیه تسهیلات و آورده را برای خرید این واحدها تامین کنند.

وی با اشاره به تشکیل ٩۵ تعاونی مسکن در احیای بافت فرسوده، گفت: با توجه به حجم مورد نیاز کشور در ساخت مسکن، چاره‌ای جز این نیست که  از مسیر صنعتی‌سازی حرکت کنیم.

هفته اخیر هفته ای پرخبر در حوزه کار و تعاون بود و مهم ترین اخبار به افزایش اعتبار مازاد کالابرگ الکترونیکی به ۱۲۰ هزار تومان، کاهش نرخ بیکاری در بهار امسال، ساخت خانه های یک‌ میلیارد تومانی برای جوانان و احیای بافت‌های فرسوده با مشارکت مردم و تعاونی ها اختصاص داشت.

وی به گواه گزاره ها و آمارهای رسمی کشور اعلام کرد که بیش از یک میلیون فرصت شغلی در سال ۱۴۰۱ ایجاد شده است.

  هوش مصنوعی؛ نابرابری شغلی - ایسنا

خرید خانه با یک‌ میلیارد تومان خبر دیگری بود که از سوی مدیر عامل اتحادیه تعاونی‌های عمرانی و انبوه‌سازی تهران اعلام شد.

مرتضوی همچنین با رد عدم استقبال از اجرای طرح کالا برگ الکترونیکی گفت: با ترمیم طرح کالابرگ الکترونیکی، طرح جدیدی ارائه و اجرا شده که موجب افزایش اقبال عمومی خواهد شد.

این هفته سید صولت مرتضوی – وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی – از کاهش یک درصدی نرخ بیکاری در بهار امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد و گفت: نرخ بیکاری امسال کمترین نرخ بیکاری در چند دهه اخیر بوده است.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران نیز از فعالیت بیش از سه میلیون و ۵۰۰ هزار کارگر بیمه شده در سطح استان خبر داد و گفت: بیش از ۲۳۰۰ تشکل کارگری و کارفرمایی و ۲۳۵ هزار واحد کارگاهی در استان تهران وجود دارد.

پیش بینی افزایش‌ استقبال از کالابرگ الکترونیکی

به گزارش ایسنا در هفته جاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در اطلاعیه‌ای از آغاز مرحله جدید طرح کالابرگ الکترونیکی خبر داد که به موجب آن خانوارهای دهک‌های اول تا سوم و تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی می‌توانند از افزایش اعتبار ۱۲۰ هزار تومانی بهره‌مند شوند.

رییس اتاق تعاون ایران نیز در حاشیه نمایشگاه صنعت ساختمان، بهترین راه احیای بافت‌های فرسوده را مشارکت عموم مردم با حضور تعاونی‌ها دانست.

بر این اساس، خانوارها در صورتی که ۵۰ درصد مبلغ یارانه ۴۰۰ هزار تومانی خود را صرف خرید کالابرگ کنند و از ۱۱ قلم کالای پیش‌بینی شده در طرح خریداری کنند، ۱۲۰ هزار تومان اعتبار اضافه به ازای هر عضو خانواده در حساب سرپرست خانوار شارژ می‌شود و کل یارانه هر فرد به ۵۲۰ هزار تومان در ماه افزایش می‌یابد.

  تردد روان در محورهای شمالی کشور 

با حکم وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مهرداد عظیمی به سازمان آموزش فنی و حرفه ای رفت و غلامحسین حسینی نیا نماینده جدید وزارت کار در سازمان جهانی کار شد.