چرا فروش بلیت هوایی اربعین با محدودیت عرضه انجام شد؟

پیگیری خبرنگار مجله خبری راه و ساختمان از سازمان هواپیمایی درباره عدم موفقیت زائران برای خرید بلیت با نرخ مصوب حاکی از این است که فروش به صورت تدریجی و در صورت ایجاد ظرفیت جدید پذیرش مسافر از سوی ایرلاین‌ها شدنی است.

«حسن خوشخو » روز شنبه در گفت‌و گو با خبرنگار اقتصادی مجله خبری راه و ساختمان، درباره چرایی محدودیت عرضه بلیت‌های اربعین از صبح امروز، گفت: اگر بخواهیم همه ظرفیت را یکجا روی سایت برای فروش عرضه کنیم محدودیتی وجود ندارد اما اینکار عاقلانه نیست.

به گزارش خبرنگار اقتصادی مجله خبری راه و ساختمان،متقاضیان سفر هوایی به نجف و بغداد برای شرکت در مراسم اربعین امسال، امروز شنبه در تماس با مجله خبری راه و ساختمان از عدم دسترسی به بلیت ۶ میلیون تومانی در سایت شرکت‌های هواپیمایی گلایه کردند.

وی گفت: با توجه به درخواست و تقاضای زیاد برای خرید بلیت، نحوه فروش طوری مدیریت شد تا عرضه یک روزه انجام نشود و  بلیت‌ها در روز اول تمام نشود؛ مانند شیوه‌ای که در فروش خودرو وجود داشت و تمام ظرفیت در یک روز به فروش می رفت. ما تصمیم داریم تا در روزهای آینده نیز بلیت پیدا شود.

معاون هوانوردی سازمان هواپیمایی گفت: امروز فقط بخشی از ظرفیت صندلی پرواز در مسیرهای نجف و بغداد آزاد شد و با توجه به درخواستی که در بازار وجود دارد حتما از شرکت‌های هواپیمایی می‌خواهیم با بازنگری در وضعیت پروازها ظرفیت جدیددر مسیرهای اربعین اضافه شود که طبیعتا ظرفیت جدید در اختیار مردم قرار می‌گیرد.

خوشخو تاکید کرد که این نحوه فروش و عرضه بلیت اربعین با نرخ مصوب با این هدف است که بلیت فقط به مصرف کننده برسد.

  بهره‌برداری از فاز اول کمربندی ماهشهر- بندرامام تا ۶ ماه آینده

وی در پاسخ به این سوال که در روز نخست عرضه بلیت‌های اربعین چند صندلی پرواز فروش رفت و در اختیار مسافران قرار گرفت، گفت: تا روز اخر اربعین درخواست پرواز وجود دارد و ما تا پایان امروز آمار فروش بلیت را به طور کامل اعلام می‌کنیم.منبع