چند بنگاه اقتصادی مشمول معافیت بیمه ای شدند؟

داشتن مدرک دانشگاهی حداقل کارشناسی و کمتر از ۳۵ سال سن در زمان ثبت نام از جمله شرایط برخورداری از مزایای این طرح است. معافیت از خدمت نظام وظیفه یا داشتن کارت پایان خدمت برای متقاضیان مرد ثبت نام کننده در این طرح الزامی است.
کمک هزینه کارورزی وجهی است که در پایان مدت دوره مقدماتی کارورزی و متناسب با مدت آن به کارورز پرداخت می شود و به اعتقاد کارشناسان، یکی از ویژگی‌­های برجسته آن تلفیق طرح با طرح معافیت بیمه کارفرمایی و توجه توأمان به هریک از طرف­‌های عرضه و تقاضای بازار کار است که موجب فراهم کردن شرایط جذب پایدار نیروی کار شغل اولی از سوی کارفرما می شود.
به  گزارش ایسنا، واحدهای اقتصادی و فارغ التحصیلان دانشگاهی که علاقمند به بهره‌مندی از مزایای دوره کارورزی و معافیت بیمه‌ای هستند می‌توانند به سامانه کارورزی وزارت کار به نشانی  

به گزارش ایسنا، طرح کارورزی فارغ التحصیلان دانشگاهی به استناد ماده (۷۱) قانون برنامه ششم توسعه و به عنوان یکی از برنامه‌های موثر وزارت کار ذیل برنامه سیاستهای فعال بازار کار در قالب تبصره (۱۸) قوانین بودجه سنواتی تدوین شده و زمینه‌های لازم برای ارائه آموزشهای شغلی به فارغ‌التحصیلان دانشگاهی بـا استفاده از ظرفیتهای بلااستفاده موجود در واحـدهای فعال اقتصادی در بخشهای خصوصی و تعاونی را فراهم کرده است.
از مهم ترین اهداف اجرای این طرح‌ می توان به افزایش قابلیت جذب و اشتغال دانش آموختگان از طریق انتقال مهارت و تجربه در محیط کار برای ورود به بازار کار، ایجاد انگیزه کارآفرینی و کسب و کار در دانش‌آموختگان، فراهم کردن زمینه انتقال دانش از دانش‌آموخته به کارگاه و کاهش هزینه بکارگماری نیروی کار برای کارفرما اشاره کرد.
این طرح یکی از طرح‌های اثرگذار در توسعه اشتغال و بازار کار است که بستر آشنایی با محیط کار و جذب کارجویان در بنگاه‌های اقتصادی را فراهم می‌کند و وزارت کار مجری آن طی سالهای اخیر بوده است.

  مراکز علمی کاربردی زمینه‌ساز آموزش و اشتغال در جامعه هستند

انتهای پیام

منبع: https://www.isna.ir/news/1403010602256/%DA%86%D9%86%D8%AF-%D8%A8%D9%86%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%A7%D9%82%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D8%AF%DB%8C-%D9%85%D8%B4%D9%85%D9%88%D9%84-%D9%85%D8%B9%D8%A7%D9%81%DB%8C%D8%AA-%D8%A8%DB%8C%D9%85%D9%87-%D8%A7%DB%8C-%D8%B4%D8%AF%D9%86%D8%AF

چند بنگاه اقتصادی مشمول معافیت بیمه ای شدند؟

چند بنگاه اقتصادی مشمول معافیت بیمه ای شدند؟

نتایج اجرای طرح کارورزی نشان می‌دهد که تاکنون بیش از ۱۶۱ هزار نفر از فارغ التحصیلان دانشگاهی در این طرح ثبت‌نام کرده‌ و بیش از ۲۲ هزار بنگاه اقتصادی مشمول معافیت بیمه‌ای شده‌اند.

https://karvarzi.mcls.gov.ir مراجعه و ثبت نام کنند.

بر اساس تازه ترین نتایج اجرای طرح کارورزی بیش از ۱۶۱ هزار نفر از داوطلبان، در طرح ثبت نام کرده و واجد شرایط شناخته شده‌اند که از این تعداد ۶۹ هزار و ۲۶۱ نفر موفق به عقد قرارداد و جذب بازار کار شده‌اند.
همچنین ۲۲ هزار و ۱۳۹ بنگاه پذیرنده به عنوان بنگاه اقتصادی در طرح ثبت نام کرده اند که از مجموع این تعداد، ۱۲ هزار و ۴۱۷ واحد مشمول معافیت بیمه‌ای شده‌اند. نتایج این گزارش نشان می دهد که ۱۳۱ قرارداد نیز در دست اجراست.