کاهش دما در نوار شمالی کشور/ تشدید بارش‌ها در استان‌‎های ساحلی دریای خزر

وی با بیان اینکه طی امروز و فردا در نوار غربی کشور پدیده گردوغبار رخ می‌دهد، افزود: فردا در شمال استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و اردبیل رگبار، رعد و برق و وزش باد شدید رخ خواهد داد.

وی خاطرنشان کرد: دریای خزر از روز سه‌شنبه تا پایان هفته مواج و متلاطم خواهد بود.

کارشناس سازمان هواشناسی از افزایش دما در استان‌های ساحلی دریای خزر و اردبیل خبر داد و گفت: در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه هفته جاری با نفوذ جریانات خنک شمالی کاهش دما را برای نوار شمالی کشور پیش‌بینی می‌شود.

گودرزی با اشاره به اینکه طی چند روز آینده بارش‌ها را در استان‌های ساحلی خزر، اردبیل، خراسان شمالی و ارتفاعات البرز مرکزی رخ می‌دهد، بیان کرد: بارش برای استان‌‎های ساحلی دریای خزر از روز چهارشنبه تشدید می‌شود؛ همچنین روز پنجشنبه برخی از نقاط شمال غرب و سواحل غربی خزر نیز بارندگی‌ها را تجربه می‌کنند.  

به گزارش مجله خبری راه و ساختمان از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، فریبا گودرزی در مورد آخرین وضعیت جوی کشور اظهار کرد: امروز (یکشنبه) در برخی از استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و اردبیل بارش‌های پراکنده باران پیش‌بینی شده است.

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: آسمان تهران امروز، صاف و همراه با وزش باد پیش‌بینی شده که بیشینه دما در پایتخت امروز به ۲۶ درجه بالای صفر می‌رسد.منبع

  هشدار هواشناسی درباره اختلال تردد ناوگان ریلی، هوایی و زمینی در روزهای آینده