کاهش ۵۷ درصدی بارش‌های بهاری/ گردوخاک از امروز در تهران و چند استان کشور

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی درباره وضعیت دما، دو هفته ابتدایی تیرماه هفته‌ی گرمی خواهد بود و در عین حال هوا در تهران تا امکان افزایش ۴۰ درجه پیش بینی می‌شود، سایر استان ها نیز هوای گرم تری را نسبت به هفته گذشته خواهند داشت.

روز یکشنبه نیز همین شرایط در آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، زنجان، همدان، کردستان، کرمانشاه، ایلام، خوزستان، قزوین، قم، البرز، تهران، مرکزی، لرستان پیش بینی می‌شود.

اثر مخاطره نیز کاهش کیفیت هوا، کاهش شعاع دید، آسیب به صنایع حساس به گردوخاک و احتمال خسارت به صنعت کشاورزی، احتمال تاخیر و لغو پرواز عنوان شده است.

سازمان هواشناسی همچنین از خیزش و نفوذ گردوخاک، وزش باد نسبتاً شدید برای امروز ( شنبه) در آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کردستان، البرز، زنجان، کرمانشاه و قزوین خبر داد. 

خیزش گردوخاک در چند استان کشور 

وضعیت گردوخاک در تهران نیز از عصر امروز آغاز و فردا (یکشنبه) تشدید خواهد شد.منبع

به گزارش خبرنگار اقتصادی مجله خبری راه و ساختمان ، میزان تجمعی بارش‌ها در کشور از ابتدای سال آبی تا انتهای خردادماه امسال، ۱۶۰ میلی‌متر شد که نسبت به دور مشابه بلندمدت بیش از ۲۸ درصد کاهش داشته است.

همچنین بر اساس اعلام سازمان هواشناسی میزان بارش بهار ۱۴۰۱، در مجموع ۲۵ میلی‌متر بوده که نسبت به میانگین بلندمدت بیش از  ۵۷ درصد کاهش نشان می‌دهد.

  جو پایدار در بیشتر مناطق کشور حاکم می‌شود/ افزایش آلودگی هوا در شهرهای پرجمعیت