کاهش ۶۲درصدی آهنگ رشد قیمت مسکن در اردیبهشت - مجله خبری راه و ساختمان

کاهش ۶۲درصدی آهنگ رشد قیمت مسکن در اردیبهشت

گزارش «تحولات بازار معاملات مسکن شهر تهران در اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۱» که برگرفته از آمارهای خام سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات کشور است، توسط اداره بررسی ها و سیاست‌های اقتصادی بانک مرکزی تهیه و منتشر شده است.منبع

به گزارش مجله خبری راه و ساختمان، بانک مرکزی گزارش تحولات بازار معاملات مسکن شهر تهران در اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ را منتشر کرد.

تعداد آپارتمان های مسکونی معامله شده در شهر تهران در اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۱، به حدود ۱۰.۵  هزار واحد مسکونی رسید که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب افزایش ۲۰۶ و ۱۶۶ درصدی را نشان می دهد.

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، در اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۱، متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه های معاملات ملکی شهر تهران ۳۶۳ میلیون ریال بود که حاکی از افزایش ۶ درصدی نسبت به ماه قبل می باشد. همچنین این رقم نسبت به ماه مشابه سال قبل معادل ۲۶ درصد افزایش داشته که در مقایسه با رشد نقطه به نقطه اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۰ (۷۰درصد)  به مراتب کمتر بوده و مبین کند شدن ۶۲ درصدی آهنگ رشد نقطه به نقطه قیمت مسکن در اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ است.

  طرح «جهش کریدور ترانزیتی شمال جنوب» دولت سیزدهم، از مبانی تا جزئیات