کمبودهای آزاد راه شیراز–اصفهان در سریع ترین زمان رفع شود

کمبودهای آزاد راه شیراز–اصفهان در سریع ترین زمان رفع شود

مدیرکل دیوان محاسبات فارس ضمن تشکر از زحمات تمامی دست‌اندرکاران این پروژه که نقش ماندگاری را برای استان رقم زدند تاکید کرد: با تکمیل نواقص این پروژه، شیرینی بهره‌مندی از این آزادراه در کام مردم استان و کشور دوچندان خواهد شد.

ایسنا/فارس مدیرکل دیوان محاسبات استان فارس در بازدید از آزاد راه شیراز–اصفهان بر تکمیل نواقص این آزادراه تاکید کرد.

توجه به تامین امکانات رفاهی در طول مسیر آزاد راه از جمله احداث مجتمع های خدماتی و رفاهی بین راهی، جایگاه‌های سوخت و راهدارخانه از دیگر مواردی بود که در این بازدید مطرح شد.

جواد قناعتی امروز، سوم آذر در بازدید از آزادراه شیراز-اصفهان ورود تریلی‌ها، کامیون‌ها و خودروهای سنگین به این آزادراه به رغم ممنوعیت تردد را از معضلات کنونی آزاد راه شیراز اصفهان دانست و گفت: تردد دراز مدت این خودرها به مسیر آزادراه آسیب وارد می کند که باید با استقرار پلیس راه کنترل شود.

انهای پیام

منبع: https://www.isna.ir/news/1402090301724/%DA%A9%D9%85%D8%A8%D9%88%D8%AF%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF-%D8%B1%D8%A7%D9%87-%D8%B4%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%D8%B5%D9%81%D9%87%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%D8%B3%D8%B1%DB%8C%D8%B9-%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%B2%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%B1%D9%81%D8%B9-%D8%B4%D9%88%D8%AF

لازم به ذکر است آزادراه شیراز – اصفهان طولانی‌ترین آزادراه کشور است که از حوزه‌های استحفاظی شهرستان‌های بیضا، مرودشت، اقلید و آباده گذر کرده و زیر بار ترافیکی رفته است. هم چنین این آزاد راه طول مسیر را نسبت به جاده فعلی بزرگراه ۱۳۴ کیلومتر کمتر کرده و باعث شده زمان سفر حداقل دو ساعت کاهش پیدا کند و هم چنین صرفه جویی ۱۰۰ میلیون لیتری سوخت را در سال به همراه داشته باشد.

مدیر کل دیوان محاسبات استان فارس با تاکید برتامین ایمنی مردم و ایجاد مسیری امن در طول آزاد راه، اظهار کرد: نبود روشنایی کافی در طول مسیر، استقرار نیافتن ایستگاه های عوارضی در آزادراه، مطلوب نبودن آنتن دهی تلفن همراه در حدود ۷۰ درصد مسیر آزاد راه باید به سرعت برطرف شود و تکمیل قطعه ۷ این آزادراه که تخلیه بار ترافیکی را از سمت گویم به شیراز دارد در سریع ترین زمان ممکن به سرانجام برسد.

  پیگیری موضوعات مشترک حوزه حمل‌ونقل با استفاده از ظرفیت شورای هماهنگی ترافیک

شهرستان‌های مسیر آزادراه در فصل زمستان و سرما معمولا دارای بارش به شکل برف هستند و راهداری زمستانی را تجربه می‌کنند. خصوصا در محدوده شهرستان های آباده و اقلید که عمده بارش ها به صورت برف است که چنانچه عملیات راهداری زمستانی با افراد با تجربه و ماشین آلات به روز و کافی انجام نشود انسداد مسیر دور از انتظار نخواهد بود.

در این بازدید که با هدف بررسی آخرین وضعیت آزادراه و کمک به برطرف کردن مشکلات موجود در بهره‌برداری از این پروژه ملی برگزار شد، مواردی از جمله نیاز به کنترل سرعت خودروها با استفاده از دوربین‌های مربوطه، تکمیل هر چه سریع تر این آزاد راه با توجه به نزدیک بودن فصل سرما و برف‌گیر بودن قطعه یک آزاد راه از سمت ایزدخواست و اقلید و لزوم توجه جدی به نکات ایمنی برای حفظ سلامت هموطنان و همچنین لزوم تسریع در تکمیل نواقص موجود با توجه به اینکه با فرا رسیدن سال جدید و عید نوروز بار ترافیکی زیادی بر روی این آزادراه قرار خواهد گرفت، از سوی مدیرکل دیوان مورد تاکید قرار گرفت.