یکهزار مسکن طرح اقدام ملی در کهک قم احداث می‌شود

به گزارش روابط عمومی استانداری قم، محمدصادقی روز جمعه در بازدید استاندار قم از طرح‌های عمرانی شهرستان کهک، طی سخنانی بیان کرد: کهک تنها شهرستان استان است که ثبت‌نام طرح اقدام ملی مسکن در سامانه فعال‌شده است.

شهر کهک در جنوب استان قم قرار دارد و فاصله آن تا شهر قم حدود ۳۰ کیلومتر است؛ کهک از ۲ بخش مرکزی و فردو تشکیل شده‌است.منبع

وی آخرین وضعیت احداث واحدهای مسکونی طرح اقدام ملی مسکن در استان را موردتوجه قرار داد و اظهار داشت: اجرای پروژه‌های طرح اقدام ملی مسکن طبق زمان‌بندی انجام‌شده در حال اجراست و به‌زودی نخستین واحدهای این طرح به مردم واگذار می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه سامانه ثبت‌نام برای شهر کهک تا زمانی که تکمیل ظرفیت شود، بازخواهد بود، عنوان کرد: پالایش افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی نیز آغاز شده و در حال تزریق اراضی برای احداث واحدها برای آنان هستیم.

صادقی بابیان اینکه طبق برنامه‌ریزی‌ها، احداث تک‌واحدی از نقشه‌های اجرایی اراضی ۵۶۰ هکتاری حذف‌شده است، تصریح کرد: قیمت تمام‌شده این واحدهای مسکونی به‌زودی مشخص و اطلاع‌رسانی می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قم بابیان اینکه برای احداث این تقاطع پیمانکار انتخاب شده و عملیات اجرایی آن باقدرت در حال اجراست، یادآور شد: ۴۰ میلیارد و ۷۰۰ میلیارد تومان مبلغ قرارداد این تقاطع بوده که با تعدیل حدود ۵۰ میلیارد تومان هزینه خواهد داشت.

وی بازنگری طرح این تقاطع غیرهمسطح را موردتوجه قرارداد و گفت: به‌منظور کاهش گره‌های ترافیکی آینده این طرح، پروژه موردبازنگری قرار گرفت و در شورای ترافیک کشور مورد تصویب قرار گرفت؛ مدت‌زمان اجرای پروژه ۱۸ ماه بوده که امیدواریم تا اوایل سال آینده به بهره‌برداری برسد.

  احداث و بهسازی بیش از ۱۸۰۰ کیلومتر راه روستایی در دولت سیزدهم
وی در ادامه با اشاره به احداث تقاطع غیرهمسطح ورودی روستای ورجان، خاطرنشان کرد: متأسفانه به علت تعلل‌ها  و تأخیر در زمان‌بندی‌ها در احداث پل این تقاطع، هزینه اجرای این پل به ۲۰ میلیارد تومان افزایش‌یافته است.