۱۱۰ کیلومتر از راه‌آهن اردبیل – میانه ریل‌گذاری شد

راه‌آهن اردبیل با اتصال به پارس‌آباد دارای مزیت ارتباطات تجاری و اقتصادی می‌شود

به گزارش مجله خبری راه و ساختمان از  پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری اردبیل، سیدحامد عاملی در نشست بررسی آخرین وضعیت پروژه راه‌آهن اردبیل، بزرگراه سرچم و پروژه‌های شهری اردبیل که با حضور نمایندگان مردم اردبیل در مجلس و معاونان وزیر راه‌وشهرسازی برگزار شد، اظهار کرد: تاکنون ۱۱۰ کیلومتر از مسیر ریلی ۱۷۵ کیلومتری اردبیل – میانه ریل‌گذاری شده است.

استاندار اردبیل بیان کرد: راه‌آهن اردبیل – میانه با اتصال به پارس‌آباد دارای مزیت ارتباطات تجاری و اقتصادی با کشورهای همسایه خواهد شد که در این راستا مقرر شده تا شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور نسبت به پیگیری و اخذ مجوز ماده ۲۳ پروژه راه‌آهن اردبیل – پارس‌آباد اقدام کند.

عاملی تصریح کرد: ایجاد بارانداز ریلی در تازه‌کند پارس‌آباد مصوبه هیأت دولت بوده که توافقات اولیه با کشور جمهوری آذربایجان نیز در این خصوص انجام شده است و برای اجرایی شدن این پروژه، در هفته پیش رو پیش‌نویس طرح توجیهی تنظیم و ارائه می‌شود.  منبع

وی افزود: بر اساس هماهنگی‌های مسئولان استانی و نمایندگان با شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور، مقرر شده عملیات زیرسازی پروژه راه‌آهن اردبیل – میانه تا پایان آبان‌ماه به اتمام برسد.

  فروش بلیت قطارهای فوق‌العاده مشهد از فردا ساعت ۹ صبح