۱۴۵ هکتار اراضی ساخت مسکن در شهر جدید پرند تامین شد

به گزارش مجله خبری راه و ساختمان از وزارت راه و شهرسازی، «خلیل محبت خواه» مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران، افزود: در اجرای قانون جهش تولید مسکن و با هدف تامین اراضی  طرح مذکور ۱۴۵ هکتار از اراضی شهرستان رباط کریم به محدوده شهری الحاق شد.

وی در پایان از بررسی موارد مربوط به خارج از حریم ارسالی از سوی فرمانداری‌های شمیرانات، رباط‌کریم و فیروزکوه و همچنین موارد مربوط به حریم اسلامشهر، باغستان ملارد و قدس نیز در هفتمین جلسه کمیسیون ماده پنج خبر داد.منبعوی ادامه داد: اولویت اول ما در جلسات کمیسیون ماده پنج استان تهران که با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران، مدیران کل و شهرداران برگزار می‌شود بررسی پرونده‌های الحاق و تامین زمین مرتبط با قانون جهش تولید مسکن است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران تصریح کرد: همچنین تغییر ضابطه محور شهری مجهز بلوار جمهوری اسلامی شهر پرند نیز در این جلسه انجام شد.

محبت خواه افزود: از شهرداران و مدیران عامل شهرهای جدید نیز انتظار داریم به این روند سرعت بخشیده و مستندات مربوط به پیشنهادهای تامین زمین خود را هرچه سریع‌تر به دبیرخانه شهرسازی و معماری راه و شهرسازی استان تهران اعلام نمایند.

  استقرار هوای گرم از روز شنبه در بیشتر مناطق کشور/ وزش باد شدید و خیزش گردوخاک در استان‌های شرقی