۱۴۵ هکتار زمین برای ساخت نهضت ملی مسکن در تهران مجوز گرفت

محبت خواه گفت: قبل از تحویل سایت‌های جدید طی یک سال گذشته در دولت سیزدهم تمام موارد مربوط به تامین زمین نهضت ملی مسکن در کمیته تخصیص زمین راه و شهرسازی استان تهران، دبیرخانه کمیسیون ماده ۵ و کمیسیون‌های مربوطه در محل استانداری تهران با برگزاری جلسات متعدد کارشناسی نهایی شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران خواستار تسریع در عملیات اجرایی، تجهیز کارگاه و سایر موارد مرتبط توسط قرارگاه شد و از بازدید مقام عالی وزارت مهندس رستم قاسمی طی هفته‌های آتی از حوزه غرب و جنوب غرب استان تهران و آمادگی این اداره کل خبر داد.  منبعوی با دعوت از کارگزاران برای شروع و مذاکره با اداره کل راه و شهرسازی استان تهران، تصریح کرد: ۱۴۵ هکتار زمین تحویلی این اداره کل دارای مجوزهای شروع عملیات اجرایی بالاخص مجوز کمیسیون ماده ۵ است.

به گزارش مجله خبری راه و ساختمان از وزارت راه و شهر سازی، «خلیل محبت خواه» از تحویل زمین سه سایت در جنوب غرب استان و شروع دور جدید ساخت و سازها در نهضت ملی مسکن خبر داد.

وی گفت: سایت‌های عدل آباد اسلامشهر به میزان ۶۰ هکتار، رباط کریم به میزان ۸۲ هکتار و نسیم شهر نیز در جوار شهرستان رباط کریم به میزان ۳ هکتار طی روز گذشته تحویل قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) شد.