۳۰ هکتار زمین برای تامین مسکن روستاهای بخش گلیداغ مراوه‌تپه فراهم شد

شهرستان مرزی مراوه‌تپه افزون بر ۶۷ هزار نفر جمعیت دارد که در ۲ نقطه شهری و ۱۰۸ پارچه آبادی دارای کُد شناسایی سکونت دارند.

رحمان صدقی با اشاره به بازدید چند روز پیش فرماندار مراوه‌تپه از این سایت مسکونی اضافه کرد: در این بازدید برلزوم تامین اعتبار برای ایجاد زیرساخت‌های مورد نیاز توسط دستگاه‌های خدمات رسان (آب، برق، گاز و بنیاد مسکن) تاکید شد.

همچنین چند روز پیش فرماندار مراوه‌تپه در گفت و گو با مجله خبری راه و ساختمان گفته بود که پس از فراخوان ثبت نام افراد فاقد خانه در قالب طرح نهضت ملی مسکن ۲ هزار و ۵۸۶ نفر از اهالی این شهرستان نام نویسی کردند که تاکنون صلاحیت ۶۷۶ نفر آنها تایید نهایی شد.

وی ادامه داد: هم اکنون عملیات اجرایی ۲۰ واحد مسکونی در این سایت شروع شده که ۱۰ واحد آن متعلق به اقشار محروم و زیرپوشش نهادهای حمایتی و طرح جابجایی مسیر سیل روستای “پلی علیا” بخش گلیداغ در مرحله نازک‌کاری و بقیه در مرحله پی‌ریزی (فونداسیون) قرار دارد.

صدقی از درحال ساخت بودن ۲۰ واحد مسکونی در سایت ۳۰ هکتاری روستای اسلام آباد بخش گلیداغ مراوه‌تپه خبر داد و گفت: پیشنهاد اختصاص بخشی از قطعات این زمین برای طرح نهضت ملی مسکن در مراوه‌تپه داده شده است.

در همین پیوند رییس بنیاد مسکن مراوه‌تپه نیز به مجله خبری راه و ساختمان گفت: زمین ۳۰ هکتاری روستای “اسلام آباد” گلیداغ با قیمت مصوب هر مترمربع یک تا ۱.۵ میلیون ریال به متقاضیان ساکن روستاهای این بخش واگذار می‌شود.

۳۰ هکتار زمین برای تامین مسکن روستاهای بخش گلیداغ مراوه‌تپه فراهم شد

از مجموع جمعیت مراوه‌تپه حدود ۳۰ هزار نفر آنها در یک نقطه شهری، ۴۹ روستا و ۲۵ نقطه جمعیتی بخش گلیداغ این شهرستان زندگی می‌کنند.منبعلقمان قربانی روز شنبه به خبرنگار مجله خبری راه و ساختمان اظهارداشت: این قطعه زمین که توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به ۵۰۰ قطعه در ابعاد ۳۰۰ و ۳۵۰ مترمربعی تفکیک شده با قیمت مصوب به متقاضیان ساخت مسکن واگذار می‌شود.

وی افزود: افرادی که به هر دلیل در روستای محل سکونت خود فاقد مسکن بوده و زمین نیز برای ساخت خانه ندارند و یا واحد مسکونی آنها در معرض بلایای طبیعی (سیل و رانش زمین) قرار دارد، می‌توانند در این سایت زمین خریداری کرده و با استفاده از تسهیلات قرض الحسنه نسبت به ساخت خانه برای خود اقدام کنند.

به گفته وی، از مجموع ۶۷۶ نفر متقاضی تایید شده در طرح نهضت ملی مسکن در مراوه‌تپه، ۱۶۳ نفر دارای سه فرزند، ۱۶۷ نفر صاحب ۲ فرزند، ۱۵۲ نفر دارای یک فرزند و بقیه متاهل و بدون فرزند هستند که اولویت نخست در واگذاری زمین و تسهیلات برای ساخت مسکن با خانواده‌های دارای سه فرزند می‌باشد.