۴.۵ میلیون خانوار فاقد مسکن در طرح نهضت ملی مسکن ثبت نام کردند

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن، با اشاره به آغاز ساخت ۹۰۰۰ واحد طرح نهضت ملی مسکن در گیلان، گفت: با همکاری همه استان برای بهره برداری از بخش عمده این پروژه تا پایان سال جاری اقدام شود.

مالکی از هدفگذاری ساخت مسکن برای این ۸۰ هزار متقاضی متاهل خبر داد و متذکر شد: با کمک بنیاد مستضعفان بالغ بر ۱۰۰۰ هکتار زمین در سطح کشور تامین شده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی، توافق با مالکان بخش خصوصی را از دیگر بخش های طرح نهضت ملی مسکن دانست و یادآور شد: باید از ظرفیت همه دستگاه‌ها برای جبران کسری زمین به ویژه در شهرها استفاده کنیم.

ارسلان مالکی امروز در شورای مسکن استان گیلان، با اشاره به عقب ماندگی های کشور و استان در حوزه ساخت مسکن، اظهار کرد: مشکل تامین زمین در گیلان بیشتر از سایر استان هاست.

وی قانون جهش تولید مسکن را جامع و کامل دانست و خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی نیز پای کار آمده و با استفاده از اراضی مازاد خود، ۵۰۰ هزار واحد مسکونی را هم برای کارکنان و اساتید و هم برای سایر متقاضیان آماده سازی کرده است.

مالکی از بنیاد مسکن گیلان خواست اراضی مناسبی را جهت ساخت مسکن روستایی تخصیص دهد و تاکید کرد: افرادی که زمین دارند می‌توانند در قالب خودمالک از تسهیلات مسکن استفاده کنند؛ این مهم در بافت های فرسوده نیز در دستور کار است.

وی با بیان اینکه دولت سیزدهم اجرای قانون جهش تولید مسکن را در دستور کار دارد، افزود: باید چهار میلیون واحد مسکونی در چهار سال تولید کنیم.

  نوسازی بافت فرسوده نیازمند مشارکت شهرداری‌ها/ رشد ۸۸ درصدی صدور پروانه در ۵۵ شهر

وی با اشاره به ثبت نام ۱۲۰ هزار نفر در طرح نهضت ملی مسکن گیلان، عنوان کرد: از این تعداد ثبت نامی، ۸۰ هزار نفر فاقد مسکن هستند که تاکنون از تسهیلات دولتی استفاده نکرده اند.

وی از کنترل بازار مسکن و اجاره بها خبر داد و اضافه کرد: برای نظارت و برخورد با مشاوران املاک متخلف اقدام کردیم و کنترل اجاره مسکن را در دستور کار داریم و مالیات بر خانه های خالی را دنبال می کنیم.

انتهای پیام

منبع: https://www.isna.ir/news/1402062616040/%DB%B4-%DB%B5-%D9%85%DB%8C%D9%84%DB%8C%D9%88%D9%86-%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%88%D8%A7%D8%B1-%D9%81%D8%A7%D9%82%D8%AF-%D9%85%D8%B3%DA%A9%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%D8%B7%D8%B1%D8%AD-%D9%86%D9%87%D8%B6%D8%AA-%D9%85%D9%84%DB%8C-%D9%85%D8%B3%DA%A9%D9%86-%D8%AB%D8%A8%D8%AA-%D9%86%D8%A7%D9%85-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86%D8%AF

وی با بیان اینکه تسهیلات مسکن از ۳۵۰ به ۵۵۰ میلیون تومان رسیده است، عنوان کرد: با کمک صندوق ملی مسکن، پروژه های مسکن مهر گیلان تکمیل شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی، تولید مسکن را یکی از شعارهای دولت سیزدهم دانست و تصریح کرد: طبق مطالعات انجام گرفته، تولید مسکن ضرورت دارد و یکی از نیازهای مردم است.

ایسنا/گیلان معاون وزیر راه و شهرسازی، با بیان اینکه چهار میلیون و ۵۰۰ هزار خانوار فاقد مسکن داریم که در طرح نهضت ملی مسکن ثبت نام کردند، گفت: دولت سیزدهم خود را متعهد به تامین مسکن برای این چهار و نیم میلیون خانوار می داند.

۴.۵ میلیون خانوار فاقد مسکن در طرح نهضت ملی مسکن ثبت نام کردند

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن، با بیان اینکه چهار میلیون و ۵۰۰ هزار خانوار فاقد مسکن داریم که در طرح نهضت ملی مسکن ثبت نام کردند، گفت: دولت سیزدهم خود را متعهد به تامین مسکن برای این چهار و نیم میلیون خانوار می داند؛ البته مشکلاتی در بخش تامین زمین داریم که با هم افزایی مجلس و مشارکت نهادها و دستگاه ها در حال انجام است.

  آغاز پیش فروش بلیت‌ قطارهای نوروزی از فردا