۷۸۰۰ متقاضی نهضت ملی مسکن در آذربایجان‌غربی واریز وجه کردند

به گزارش مجله خبری راه و ساختمان، براساس تفاهم‌نامه همکاری وزارت‌های راه و شهرسازی و جهاد کشاورزی باید بخشی از اراضی منابع ملی و دولتی که در محدوده و حریم مصوب شهرها قرار دارند برای ساخت مسکن طرح نهضت ملی مسکن در اختیار راه و شهرسازی قرار گیرد.منبع

حمزه‌لو با بیان اینکه برای توسعه ساخت‌ و ساز در بخش مسکن باید مشوق‌های لازم را در نظر گرفت، گفت: مشکلی از بابت تامین اراضی برای ساخت مسکن در آذربایجان غربی وجود ندارد ضمن اینکه دستگاه‌های اجرایی نیز باید در سریعترین زمان ممکن زمین‌های خود که مناسب اجرای طرح است را در اختیار راه و شهرسازی قرار دهند.

حمزه‌لو یادآور شد: در اجرای قانون جهش تولید، مشکل تامین زمین وجود ندارد و با مساعدت دستگاه قضایی، اراضی ملی و دولتی در داخل حریم از منابع طبیعی تحصیل شده است.

وی با اشاره به اینکه ۲۴ هزار هکتار اراضی دولتی برای اجرای این طرح‌ ملی در داخل حریم شهرها تامین شده است، افزود: سهم ابلاغی آذربایجان‌غربی از قانون جهش تولید مسکن ١٧٨ هزار و ٩۶٢ واحد تعیین شده است.

به گفته وی، میزان واریزی وجه اولیه متقاضیان در طرح نهضت ملی مسکن ۴۰ میلیون ریال تعیین شده که پس از آن بلافاصله عملیات اجرایی پروژه‌ها و پرداخت کمک تسهیلات آغاز می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی ادامه داد: با توجه به وضعیت بخش مسکن استان می‌توان با تعیین تکلیف اراضی تصرفی و شناسایی ظرفیت‌های دستگاه‌های اجرایی، حجم قابل توجهی از چشم‌انداز تولید مسکن برای مدت مشخص در استان را محقق کرد.

  ۴۰ هزار واحد نهضت ملی مسکن قم نیازمند تامین زمین است

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی اضافه کرد: تسهیلات بانکی برای واحدهای مسکونی در مرکز استان سه میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال، سایر شهرها سه میلیارد ریال و مناطق روستایی ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال خواهد بود.

سیدمحسن حمزه‌لو روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار مجله خبری راه و ساختمان اظهار کرد: متقاضیانی که درخواست آنها تایید شده ١۵ روز فرصت دارند تا نسبت به افتتاح حساب و واریز وجه اقدام کنند.

وی تاکید کرد: ظرفیت‌های قانونی استفاده از اراضی دولتی برای این طرح مهم ابلاغ شده که تغییر کاربری زمین‌ها، الحاق به محدوده و شناسایی اراضی مازاد دستگاه‌های اجرایی از جمله آنها است.

وی ادامه داد: از این تعداد واریز وجه شده برای شش هزار و ۸۲۹ نفر تخصیص پروژه داده شده است.