۸۰ ساختمان ناایمن در قم شناسایی شد

به گزارش مجله خبری راه و ساختمان، ابراهیم معتمدی با اشاره به تشکیل یک کمیته مشترک در حوزه ایمنی ساختمان‌ها گفت: از سوی وزارت کشور تکالیفی برای مجموعه‌های مسئول در این حوزه مشخص‌شده است و با توجه به اتفاقاتی که در چند سال گذشته پس از حادثه پلاسکو رخ داد، با همکاری مجموعه‌های شهرداری، آتش‌نشانی و سازمان نظام‌مهندسی حدود ۸۰ ساختمان ناایمن در قم شناسایی‌شده است.
این مسوول قمی در حاشیه جلسه‌ای که پیرامون ساختمان‌های ناایمن در سالن جلسات معاونت هماهنگی امور استانداری برگزار شد، اظهار داشت: در جلسه‌ای که در خصوص ساختمان‌های ناایمن برگزار شد، مجموعه‌های مرتبط حضور داشتند و موارد مختلفی در این زمینه مورد بررسی قرار گرفت.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قم تأکید کرد: در این جلسه بخشنامه‌ها به‌صورت دقیق مورد بررسی قرار گرفت و  مقرر شد کمیته‌ای متشکل از شهرداری، سازمان آتش‌نشانی و سازمان نظام‌مهندسی تشکیل شود که دبیرخانه این کمیته بر عهده اداره کل راه و شهرسازی است.
به گفته وی، این ۸۰ نقطه ناایمن که در فاز نخست شناسایی‌شده بود، با توجه بخشنامه‌ها و چک‌لیست‌ها مقرر شد که وضعیت آن‌ها در دو هفته تعیین تکلیف و در سامانه مربوط به وزارت کشور بارگذاری شود.
معتمدی با اشاره به برگزاری جلسات مستمر این کمیته با حضور مالکان و متولیان خاطرنشان کرد: برگزاری این جلسات تا تکمیل مباحث ایمنی، ادامه خواهد داشت. 
وی با تأکید بر اینکه در این حوزه شهرداری، سازمان‌های آتش‌نشانی شهرداری و نظام‌مهندسی متولی هستند اضافه کرد: موضوع توسط اداره راه و شهرسازی رصد و پیگیری می‌شود و مجموعه استانداری هم هماهنگی‌های لازم را انجام خواهد داد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری قم مطرح کرد: در جلسه بعدی مقرر شد که از دستگاه‌های قضایی هم حضور داشته باشند تا ما بتوانیم از ظرفیت حوزه قضائی هم استفاده کنیم.
وی یادآور شد: در ادامه این جلسه در خصوص ساختمان‌های ناایمن دولتی هم مقرر شد که ظرف دو هفته آینده جلساتی با دستگاه‌ها برگزار شود تا کارهای فنی و تأمین منابع پیگیری شود.
معتمدی اظهار داشت: امیدواریم شاهد ارتقای ایمنی مجموعه‌هایی که در حال خدمات‌رسانی به مردم مانند مجموعه‌های تجاری، دستگاه‌های دولتی و مجتمع‌های مسکونی بزرگ هستند، باشیم و به نقطه‌ای مشترک برسیم./

  برنامه‌ریزی برای تامین ۱۸ هزار هکتار زمین طرح نهضت ملی مسکن در شهرهای جدیدمنبع