۹۵ درصد صنعت آسانسور در کشور بومی‌سازی شده است

به گفته وی صنعت آسانسور و پله برقی، در صنعت ساختمان پیشرو است و پیشرفت های قابل توجهی از نظر کمی و کیفی دارد.

دوازدهمین نمایشگاه بین المللی آسانسور و پله برقی با حضور بیش از ۱۳۰ شرکت داخلی و خارجی امروز (جمعه، ۲۳ تیر) با حضور «بهمن عبداللهی» رییس اتاق تعاون ایران، «سید محمد موسوی» معاون ماشین آلات وزارت صمت و برخی نمایندگان مجلس گشایش یافت. در این نمایشگاه آخرین دستاوردها در قالب گروه های کالایی آسانسور، پله برقی، بالابر، نقاله، جرثقیل، لیفتراک، پیاده‌روی متحرک، مشاوره، طراحی تولید، نصب و راه‌اندازی، هوشمندسازی، فناوری‌های نوین، انجمن ها، اتحادیه ها، تشکل ها و مجلات تخصصی، دانشگاه‌ها و مراکز علمی تخصصی به نمایش درآمد.

انتهای پیام

منبع: https://www.isna.ir/news/1402042314757/%DB%B9%DB%B5-%D8%AF%D8%B1%D8%B5%D8%AF-%D8%B5%D9%86%D8%B9%D8%AA-%D8%A2%D8%B3%D8%A7%D9%86%D8%B3%D9%88%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D8%A8%D9%88%D9%85%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D8%B4%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D8%B3%D8%AA

به گزارش ایسنا، بهمن عبداللهی در مراسم افتتاح نمایشگاه آسانسور و پله برقی اظهار کرد: صنعت آسانسور در سال های اخیر رشد بسیار خوبی داشته و در تولید قطعات آسانسورها با ارتفاع بلند نیز اقدامات خوبی صورت گرفته است.

رییس اتاق تعاون ایران گفت: در این نمایشگاه بیش از ۱۴۰ شرکت داخلی و ۱۵ شرکت خارجی از هفت کشور دنیا حضور دارند که به تقویت صادرات کمک می کند.

رییس اتاق تعاون ایران گفت: ۹۵ درصد صنعت آسانسور در کشور بومی سازی شده است، تنها پنج درصد از قطعات نیاز به واردات دارد که تا چند سال آینده تمام قطعات در داخل تولید شود.

رییس اتاق تعاون ایران بر توسعه صادرات با رفع موانع تاکید کرد و گفت: این اتاق در تعاملات با کشورهای مختلف دنیا به دنبال تسهیل صادرات است و با اقداماتی که در صنعت آسانسور اتفاق می افتد در دو تا سه سال آینده صادرات پیشی خواهد گرفت.

  ترافیک سنگین در محور چالوس

به گزارش ایسنا، دوازدهمین نمایشگاه بین المللی آسانسور و پله برقی از ۲۳ لغایت ۲۶ تیرماه جاری میزبان علاقمندان و فعالان اقتصادی این صنعت خواهد بود. این نمایشگاه توسط اتاق تعاون ایران در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران بر پا شده است.

وی افزود: تولیدات و کیفیت در این صنعت به حد قابل قبولی رسیده است که امیدواریم در کمتر از پنج سال آینده از واردات بی نیاز شویم.

عبداللهی با بیان اینکه تولیدات قطعات آسانسور و پله برقی به بیش از ۱۵ کشور دنیا صادر می شود، گفت: صنعت آسانسور و پله برقی به خاطر کیفیت خوب یکی از صنایع پیشرو است. در حال حاضر به کشورهای همسایه و اروپایی صادرات داریم و امسال تمهیدات خوبی در حوزه صادرات اتخاذ شده است.

۹۵ درصد صنعت آسانسور در کشور بومی‌سازی شده است

نشست های تخصصی با حضور هیات های تجاری از کشورهای پاکستان، عراق، اقلیم کردستان، افغانستان و عمان با حضور فعالان صنعت آسانسور و پله برقی برای آشنایی فعالان این صنعت در عرصه صادرات برگزار می شود و نمایندگان کشورهای اسپانیا، آلمان، ایتالیا، ترکیه و امارات متحده عربی در این نمایشگاه حضور دارند.

وی با اشاره به اینکه در حوزه پله برقی سالانه ۱۲۰۰ دستگاه تولید می شود، گفت: کمتر از ۱۰۰۰ دستگاه مصرف داخلی است و بیش از ۲۰۰ دستگاه امکان صادرات دارد.