اختصاص ۸۰ میلیارد تومان برای تکمیل قطعه ۱۶ راه‌آهن بیرجند – یونسی

استاندار خراسان جنوبی اختصاص مبلغ ۸۰ میلیارد تومان برای تکمیل قطعه ۱۶ راه‌آهن بیرجند – قاین – یونسی را از دیگر مصوبات این جلسه عنوان کرد و گفت: این دو مصوبه، روند اجرای پروژه ریلی استان را شتاب می‌بخشد.

جواد قناعت اظهار داشت: در این جلسه ضمن ارائه گزارشی جامع از روند اجرای مصوبات و پیشرفت فیزیکی پروژه‌های مرتبط، راهکارهای شتاب بخشیدن به شرایط موجود مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

رئیس جمهور ۱۹ شهریور سال گذشته در سومین سفر استانی خود به خراسان جنوبی سفر کرد که این سفر بیش از ۱۰۰ نوع مصوبه به همراه داشت و بخش عمده آنها مربوط به ارتقای زیرساخت‌ها و راه‌های استان است.منبعوی با اعلام اینکه این نشست سه مصوبه مهم به همراه داشت افزود: صدور تضمین مورد نیاز بانک‌های عامل عضو کنسرسیوم بانکی برای پرداخت تسهیلات صندوق توسعه ملی به مبلغ ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برای راه‌آهن بیرجند – قاین – یونسی اولین مصوبه است.

به گزارش مجله خبری راه و ساختمان از روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، نشست بررسی مصوبات سفر رئیس جمهور در حوزه باندهای دوم و پروژه راه‌آهن بیرجند – قاین – یونسی با پیگیری استاندار روز دوشنبه در تهران و با حضور معاون اجرایی رئیس جمهور برگزار شد.

همچنین براساس مذاکرات صورت گرفته در این جلسه، بانک مرکزی و سازمان خصوصی‌سازی مکلف شدند به‌سرعت نسبت به صدور مجوزهای مورد نیاز بانک‌های عامل درخصوص پرداخت تسهیلات ماده ۵۶ برای تکمیل باندهای دوم استان به مبلغ ۱۹۰ میلیارد تومان اقدام کنند.

  سرمایه‌گذاری ۲ میلیارد دلاری صندوق توسعه ملی برای تولید مسکن