اختصاص ۸۰ میلیارد تومان برای تکمیل قطعه ۱۶ راه‌آهن بیرجند – یونسی

وی با اعلام اینکه این نشست سه مصوبه مهم به همراه داشت افزود: صدور تضمین مورد نیاز بانک‌های عامل عضو کنسرسیوم بانکی برای پرداخت تسهیلات صندوق توسعه ملی به مبلغ ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برای راه‌آهن بیرجند – قاین – یونسی اولین مصوبه است.

رئیس جمهور ۱۹ شهریور سال گذشته در سومین سفر استانی خود به خراسان جنوبی سفر کرد که این سفر بیش از ۱۰۰ نوع مصوبه به همراه داشت و بخش عمده آنها مربوط به ارتقای زیرساخت‌ها و راه‌های استان است.منبع

جواد قناعت اظهار داشت: در این جلسه ضمن ارائه گزارشی جامع از روند اجرای مصوبات و پیشرفت فیزیکی پروژه‌های مرتبط، راهکارهای شتاب بخشیدن به شرایط موجود مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

همچنین براساس مذاکرات صورت گرفته در این جلسه، بانک مرکزی و سازمان خصوصی‌سازی مکلف شدند به‌سرعت نسبت به صدور مجوزهای مورد نیاز بانک‌های عامل درخصوص پرداخت تسهیلات ماده ۵۶ برای تکمیل باندهای دوم استان به مبلغ ۱۹۰ میلیارد تومان اقدام کنند.

به گزارش مجله خبری راه و ساختمان از روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، نشست بررسی مصوبات سفر رئیس جمهور در حوزه باندهای دوم و پروژه راه‌آهن بیرجند – قاین – یونسی با پیگیری استاندار روز دوشنبه در تهران و با حضور معاون اجرایی رئیس جمهور برگزار شد.

استاندار خراسان جنوبی اختصاص مبلغ ۸۰ میلیارد تومان برای تکمیل قطعه ۱۶ راه‌آهن بیرجند – قاین – یونسی را از دیگر مصوبات این جلسه عنوان کرد و گفت: این دو مصوبه، روند اجرای پروژه ریلی استان را شتاب می‌بخشد.

  وزیر راه: حجم بار ترانزیت ایران و قزاقستان چهار برابر می‌شود