استقرار هوای گرم از روز شنبه در بیشتر مناطق کشور/ وزش باد شدید و خیزش گردوخاک در استان‌های شرقی

به گزارش روز پنجشنبه مجله خبری راه و ساختمان، بر اساس پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی، در ۵ روز آینده در شرق کشور و شرق استان‌های کرمان و هرمزگان در برخی ساعات وزش باد شدید موقتی و گاهی همراه با خیزش گردوخاک رخ خواهد داد و در سایر مناطق کشور طی این مدت پدیده قابل توجهی نخواهیم داشت.

طی دو روز آینده بخصوص در ساعات بعدازظهر در جنوب سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان افزایش ابر پیش‌بینی شده است و تا بعدازظهر فردا (جمعه) در استان‌های مرزی کشور از جمله غرب و جنوب غرب نیز گردوغبار رقیق و کاهش کیفیت هوا را شاهد خواهیم بود.

سازمان هواشناسی همچنین برای آب‌های دریای عمان، تنگه هرمز و مناطق شرقی خلیج فارس، در استان‌های هرمزگان و سیستان و بلوچستان هشدار زرد صادر کرد که بر اساس آن آب‌های مناطق مذکور از فردا جمعه تا اواخر وقت روز شنبه ۵ شهریور متلاطم خواهد بود و ارتفاع موج تا یک و نیم متر می‌رسد که احتمال غرق شدن شناگران، آسیب به قفس‌ها و تورهای صیادی، اختلال در ترددهای دریایی و خسارت به شناورهای کوچک و سبک و تفریحی از مخاطرات این پدیده است.منبعآسمان تهران امروز صاف، گاهی همراه با وزش باد شدید پیش‌بینی شده که بیشینه دمای هوا در پایتخت ۲۹ درجه بالای صفر خواهد بود. هوای تهران نیز در ۵ روز آینده  صاف، در برخی ساعات دارای وزش باد است.

بیشتر مناطق کشور طی ۵ روز آینده دارای آسمانی صاف و جوی آرام خواهد بود و از روز شنبه (۵ شهریورماه) تا اواخر هفته آینده برای بیشتر مناطق کشور هوای گرم پیش‌بینی می‌شود.

  سالانه ۱۰ هزار تن بار توسط ناوگان خارجی در جنوب کرمان جابه‌جا می‌شود