اعزام تیم بررسی سانحه سازمان هواپیمایی به محل سانحه هواپیمای فوق سبک

به گزارش مجله خبری راه و ساختمان از سازمان هواپیمایی کشوری، «میراکبر رضوی» اظهار داشت: در حدود ساعت ۶:۳۰ بامداد امروز یک فروند هواپیمای تفریحی فوق سبک با دو نفر سرنشین از فرودگاه فوق سبک زرقان فارس به‌قصد انجام پرواز تفریحی به پرواز درآمدند که طبق آخرین اطلاعات واصله این هواپیما در منطقه کوهستانی نزدیک سد درودزن شیراز دچار سانحه می‌شود.

شهرستان مرودشت در ۴۵ کیلومتری شمال شیراز واقع شده است.منبع

وقوع این حادثه در حوالی ساعت هفت و ۳۰ دقیقه امروز به اورژانس اعلام شد که یک فروند بالگرد ۱۱۵ به همراه دو دستگاه آمبولانس به محل اعزام شدند.

 با توجه به صعب‌العبور بودن محل سقوط این هواپیما عملیات امدادرسانی به سختی انجام شد و دقایقی پیش با اتمام عملیات هر دو مصدوم حادثه به بیمارستان شهید رجایی منتقل شدند.

وی با بیان اینکه خلبان و مسافر این هواپیما دچار آسیب جزئی شده‌اند افزود: به محض وقوع سانحه یک فروند هلیکوپتر امداد از منطقه مرودشت به محل سانحه اعزام و اقدامات مضاعف برای نجات سرنشینان صورت می‌گیرد.

 مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی فارس گفته است: حال یکی از مصدومان وخیم گزارش شده است.

رضوی تصریح کرد: هم اکنون تیم بررسی سانحه سازمان هواپیمایی تشکیل و در حال اعزام به سایت سانحه هواپیمای فوق سبک هستند و گزارش بررسی سانحه مذکور متعاقباً اطلاع‌رسانی خواهد شد.

  ۲۷ هزار نفر را در مَنوجان از هراس و خسارت سیل نجات دهید