بلیت‌های هوایی اربعین روز فروش است - مجله خبری راه و ساختمان

بلیت‌های هوایی اربعین روز فروش است

به گزارش مجله خبری راه و ساختمان «حسن خوشخو» معاون سازمان هواپیمایی کشوری در برنامه تلویزیونی «در مسیر حسین» درباره بروز برخی اختلالات برای خرید بلیط هواپیما، گفت: در مورد اختلالی که امروز در رسانه‌ها بدان پرداخته شد، باید بگویم که ما باید با واقعیت‌ها برنامه‌ریزی کنیم. طبیعتا با توجه به آماری که وجود دارد، تعداد زیادی از مردم تمایل دارند از طریق هوایی منتقل شوند.

وی با تاکید بر اینکه بلیط‌ها روز فروش است، گفت: همه ظرفیت بلیطی را یک روزه ارائه نمی‌دهیم و برای اینکه همه بتوانند خرید کنند، ارائه بلیط‌ها به صورت پلکانی است؛ مثلا ۳۰ درصد برای روز اول است و مابقی روزها نیز به مرور تکمیل می‌شود. منبع

وی در پاسخ به این سوال که چه تعداد زائر از طریق ناوگان هوایی به عراق می‌روند، گفت: آمار دقیقی نداریم، چرا که شرکت‌های هواپیمایی براساس ظرفیت خود اقدام می‌کنند، اما این اطمینان را به شما می‌دهم که همه ظرفیت‌ها در خدمت زائران حسینی قرار می‌گیرد. 

وی گفت: باید بپذیریم که صنعت هوانوردی محدودیت‌هایی چه در ایران و چه در عراق دارد که امکان افزایش ظرفیت را از ما می‌گیرد. بنابراین حجم زیادی از درخواست‌های مردمی به سایت‌ شرکت‌های هواپیمایی رفت و باعث ایجاد اختلال در ساعات ابتدایی صبح شد. 

  وزیر راه و شهرسازی: بانک‌های مستنکف از اجرای قانون جریمه می‌شوند