تداوم پیگیری‌های ویژه برای تکمیل راه‌آهن اردبیل و بزرگراه سرچم


به گزارش مجله خبری راه و ساختمان نشست مشترک سیدحامد عاملی، استاندار اردبیل، علی نیکزاد، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، صدیف بدری، نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس با خیراله خادمی، معاون وزیر راه‌وشهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور در خصوص بررسی روند اجرای پروژه‌های راه‌آهن اردبیل و بزرگراه اردبیل – سرچم، در محل استانداری اردبیل برگزار شد.

استاندار اردبیل در حاشیه این نشست در گفت‌وگو با خبرنگاران ارتباطات زمینی، هوایی و ریلی را از مهم‌ترین زیرساخت‌های پیشرفت ذکر کرد که اقدامات و برنامه‌ریزی‌های لازم برای ارتقای وضعیت استان اردبیل در این زمینه‌ها انجام شده است.

تداوم پیگیری‌های ویژه برای تکمیل راه‌آهن اردبیل و بزرگراه سرچم

پیش‌بینی منابع اعتباری مختلف برای تسریع پروژه راه‌آهن اردبیل/ تکمیل ۳۲ کیلومتر از بزرگراه اردبیل – سرچم

وی افزود: روند اجرای پروژه راه‌آهن اردبیل – میانه به‌صورت ویژه در حال پیگیری است و بر اساس هماهنگی‌ها و تأمین اعتبارات لازم، تا پایان آبان‌ماه زیرسازی و تا پایان سال کل روسازی و ریل‌گذاری انجام می‌شود.

مقام عالی دولت در استان اردبیل افزود: با پیش‌بینی منابعی از محل سفر رئیس‌جمهور و ماده ۵۶ بانک‌ها و همچنین افزایش سقف تعهدات اعتباری بنیاد مستضعفان، اجرای پروژه با سرعت پیش می‌رود.

تداوم پیگیری‌های ویژه برای تکمیل راه‌آهن اردبیل و بزرگراه سرچم

استاندار اردبیل ادامه داد: در خصوص بزرگراه اردبیل – سرچم، ۳۲ کیلومتر قطعه اول این پروژه تکمیل شده است و بر اساس هماهنگی انجام‌گرفته‌، مقرر شده قطعات ۲، ۳، ۴ و ۷ نیز به‌طور کامل به پیمان برود و با انجام مطالعات لازم برای قطعات ۵ و ۶ که شامل تونل‌ها است، نحوه اجرای پروژه در این قطعات نیز تعیین تکلیف می‌شود.

عاملی تصریح کرد: همچنین در اجرای زیرساخت‌های ارتباطی برای سایر مسیرهای شهرستانی نیز هم‌اکنون بزرگراه اردبیل – مشگین‌شهر در حال اجرا است و در خصوص بزرگراه مشگین‌شهر – پارس‌آباد هم تلاش می‌کنیم این مسیر به پیمان رفته و اجرایی شود.

تداوم پیگیری‌های ویژه برای تکمیل راه‌آهن اردبیل و بزرگراه سرچم

براساس این گزارش امروز همچنین سیدحامد عاملی استاندار اردبیل، علی نیکزاد، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، صدیف بدری، نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس، خیراله خادمی، معاون وزیر راه‌وشهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور و سایر مسؤولان، در بازدید از پروژه راه‌آهن اردبیل – میانه، آخرین وضعیت پیشرفت این پروژه و مسائل و مشکلات آن را بررسی کردند. منبع