ترافیک خودرو در جاده هراز سنگین است

مازندران ۱۰ هزار و ۴۰۰ کیلومتر راه اصلی و فرعی دارد که بیش از سه هزار کیلومتر آن محورهای کوهستانی است.



منبعبا اعلام مرکز مدیریت راه‌های کشور، جاده های مازندران از ساعت ۱۲ روز چهارشنبه هفته گذشته تا امروز دوشنبه ۱۵ تا ۲۰ تیرماه جاری به مدت ۶ روز زیربار محدودیت های ترافیکی ۶ روزه شامل تعطیلات پایان هفته و عید قربان رفت.

سرهنگ یدالله جهان ناب روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار مجله خبری راه و ساختمان، اظهار داشت: ترافیک خودرو در مسیر جنوب به شمال جاده هراز در محدوده سه راهی چلاو سنگین گزارش شده است.

 بر اساس آمار سامانه‌های هوشمند ترددشمار جاده‌های مازندران، در ۷۲ ساعت گذشته حدود چهار میلیون تردد در جاده‌های این استان ثبت شد.

مرکز کنترل ترافیک پلیس راه مازندران با شماره ۲۱۸۲۴۴۳۴ و ۲۱۸۲۴۴۲۰ با پیش شماره ۰۱۱ به طور شبانه روز آماده پاسخگویی در خصوص وضعیت راه‌های استان است

وی با بیان این که محورهای شمالی در زمان حاضر فاقد هرگونه مداخلات جوی است، اظهار داشت: در محورهای کندوان، آزاد راه تهران شمال و همچنین فیروزکوه نیز تردد خودروها عادی و روان در حال انجام است. 

سرهنگ جهان تاب وی رعایت نکردن حق تقدم و صحبت کردن با تلفن همراه را از اصلی‌ترین علل وقوع تصادف رانندگی محورهای ارتباطی این استان در ایام تعطیلات پایان هفته و عید قربان اعلام کرد و  از رانندگان وسایل نقلیه خواست ضمن مدیریت سفر و رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی، از سرعت و سبقت غیرمجاز خودداری کنند تا سفری امن و ایمن را برای خود و دیگران رقم بزنند.

  خرید ۹۰ هزار تن فولاد برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن