دما در شمال کشور تا ۱۴ درجه کاهش می‌یابد

کارشناس سازمان هواشناسی اعلام کرد: از امروز تا پایان هفته دریای خزر و از اواخر وقت امروز تا روز پنجشنبه دریای عمان و تنگه هرمز مواج و متلاطم خواهد بود.

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: روز پنجشنبه ادامه بارش‌ها را در استان‌های گیلان، مازندران  و بخش‌هایی از اردبیل، گلستان، شمال آذربایجان شرقی و همین طور شمال آذربایجان غربی شاهد خواهیم بود.

وی توضیح داد: روزجمعه در نوار شرقی کشور و امروز هم در نوار شرقی کشور و روزهای چهارشنبه و پنجشنبه هم نوار شرقی و شمال غرب کشور در بعضی از ساعات وزش باد شدید ادامه خواهد کرد.

به گفته رفیعی، تهران امروز آسمان صاف و گاهی همراه با وزش باد خواهد بود . بیشینه دمای پایتخت ۳۴ درجه بالای صفر است و کمینه دما فردا به ۲۲درجه خواهد رسید.منبعکارشناس سازمان هواشناسی بیان کرد: امروز در نوار شرقی کشور و روزهای چهارشنبه و پنجشنبه علاوه بر نوار شرقی در شمال غرب کشور در بعضی از ساعات وزش باد به نسبت شدید خواهد بود که خیزش گرد خاک را در این مناطق به همراه دارد.

وی افزود : از امروز تا روز پنجشنبه دمای هوا در گیلان، مازندران و اردبیل بین ۸ تا ۱۲ درجه کاهش پیدا خواهد کرد و این کاهش دما در گلستان و شمال غرب کشور بین ۴ تا ۷ درجه خواهد بود.

رفیعی ادامه داد: از امروز تا پنجشنبه نفوذ گرد وخاک از کشور عراق به نوار مرزی کشور از جمله کرمانشاه، ایلام، خوزستان و از امروز تا پایان هفته جاری تداوم جریانات جنوبی بر روی خوزستان موجب افزایش رطوبت و شرجی شدن هوا برای مناطق غربی، مرکزی وجنوبی استان خوزستان داشته باشیم .

  فرودگاه امام خمینی (ره) قطب جدید هوایی خاورمیانه می‌شود
«کبری رفیعی» درباره وضعیت جوی کشور به خبرنگار اقتصادی مجله خبری راه و ساختمان افزود: امروز سه شنبه در استان‌های گیلان، مازندران، اردبیل و شمال و شرق آذربایجان شرقی و شمال آذربایجان غربی و روز چهارشنبه دراستان‌های گیلان، مازندران، اردبیل و آذربایجان شرقی و شمال آذربایجان غربی و ارتفاعات البرز مرکزی و غربی بارش باران، گاهی رعدو برق و وزش باد شدید پیش بینی می‌شود.

به گفته رفیعی روز جمعه همین مناطق و بخش‌هایی از اردبیل و شرق آذربایجان شرقی نیز از این بارش ها بهره مند خواهند شد.

وی افزود: بارش‌ها فردا در استان‌های گیلان، مازندران، اردبیل و غرب مازندران و شمال آذربایجان شرقی از شدت بیشتری برخوردار است.