رگبار پراکنده در برخی نقاط کشور/ وزش باد و خیزش گردوخاک امشب در پایتخت

وی افزود: امروز در استان‌های مرزی واقع در غرب و جنوب‌غرب کشور، گردوغبار رقیق و کاهش کیفیت هوا و در شرق و جنوب‌شرق کشور وزش بادهای شدید گاهی همراه با گردوخاک رخ خواهد داد.

به گزارش مجله خبری راه و ساختمان، فریبا گودرزی در مورد آخرین وضعیت جوی کشور، اظهار کرد: امروز در ارتفاعات البرز مرکزی و در استان‌های البرز، قزوین، تهران، برخی نقاط آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و جنوب کشور در ارتفاعات سیستان و بلوچستان، هرمزگان، جنوب فارس، بوشهر بخصوص برای ساعات بعدازظهر و اوایل شب، گاهی رگبار همراه با رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی پیش‌بینی شده است.

وی بیان کرد: امروز و فردا شرق دریای عمان و نیمه غربی خلیج فارس مواج و متلاطم خواهد بود.

گودرزی تاکید کرد: برای تهران امشب ورزش باد و خیزش گردوخاک رخ خواهد داد که در برخی نقاط غربی و جنوبی استان در برخی از ساعات شدید می‌شود. منبع

گودرزی ادامه داد: برای روز شنبه آینده وزش باد در منطقه زابل تداوم دارد و سایر مناطق کشور جوی آرام همراه با هوایی گرم است.

کارشناس سازمان هواشناسی با بیان اینکه از فردا تا پایان هفته برای بیشتر مناطق کشور جوی آرام خواهیم داشت، گفت: از  فردا (چهارشنبه) تا روز جمعه وزش باد شدید همراه با خیزش گردوخاک در نوار شرقی کشور ادامه دارد و فقط در ارتفاعات جنوب سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان برای ساعات بعدازظهر و اوایل شب رگبار پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

کارشناس سازمان هواشناسی در مورد وضعیت جوی تهران، گفت: در ساعات بعدازظهر و در برخی از ساعت‌ها برای تهران وزش باد پیش‌بینی شده  که بیشینه دما هوا در پایتخت ۳۱ درجه بالای صفر است.

  برنامه‌ریزی برای جذب سرمایه‌گذاری ۵۰ همتی بخش خصوصی در سال ۱۴۰۳