شروع حرکت قطار تهران-کربلا از هفته آینده به مناسبت ایام اربعین

به گزارش مجله خبری راه و ساختمان از روابط عمومی راه آهن جمهوری اسلامی ایران، «سید میعاد صالحی» معاون وزیر شهرسازی و مدیرعامل راه آهن، امروز پنجشنبه  گفت: طی هفته جاری و هفته گذشته جلساتی با همتای عراقی در خصوص راه اندازی قطار تهران- کربلا برگزار شد.

مدیرعامل راه آهن خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه این قطار در سه ماهه اول به صورت آزمایشی است، حرکت این قطار به صورت کاروانی و از طریق آژانس های مسافرتی منتخب مورد تایید انجام می شود.

 فروش بلیت در تمامی محورها توسط فروشندگان غیرحضوری (سایت های مجاز) از ساعت ۱۴ روز شنبه ۵ شهریور ماه آغاز می‌شود.
فروشندگان حضوری (آژانس ها) نیز از ساعت ۸ صبح روز یکشنبه ۶ شهریور ماه فروش بلیت در تمامی  محورها را انجام خواهند داد.منبعمدیرعامل شرکت راه آهن در مورد پیش فروش بلیت سفرهای تابستانی گفت: پیش فروش بلیت قطارهای مسافری برای بازه زمانی ۱۴۰۱/۶/۱۱ تا ۱۴۰۱/۷/۱۰ از روز شنبه ۵ شهریور آغاز می شود.

وی افزود: به مناسبت ایام اربعین و برای رفاه حال زائران، در بازه زمانی ۱۵ تا ۳۰ شهریورماه، تعداد قطارهای تهران -کرمانشاه، تهران- خرمشهر و تهران- اهواز دو برابر خواهد شد، ضمن اینکه قطارهای اهواز تا خرمشهر نیز ادامه سیر خواهند داد.

صالحی ادامه داد: این قطار از تهران تا مرز شلمچه در داخل کشور سیر خواهد کرد و از مرز شلمچه تا بصره به طول ۳۰ کیلومتر، مسافران مسیر را با اتوبوس طی خواهند کرد و در بصره سوار قطار شده و تا کربلا ادامه مسیر می دهند. 

  ۳۵ همت تسهیلات ودیعه مسکن به متقاضیان پرداخت شد 

وی بیان کرد: با توجه به این که ممکن بود در این سفر موانعی وجود داشته باشد، سه هفته گذشته به همراه همکارانم این مسیر را به صورت میدانی طی کردیم تا بتوانیم موانع را متوجه شده و برطرف کنیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی در مورد تکمیل خط آهن شلمچه-بصره نیز گفت: با توجه به تفاهم با کشور عراق، مطالعات عمرانی برای احداث خط در حال انجام است و گام به گام به جلو حرکت می کنیم تا این مسیر هر چه زودتر احداث شود.

وی افزود: طبق تفاهم با مدیرعامل راه‌آهن عراق، مقرر شد به مدت ۳ ماه، هفته‌ای یک رام قطار از تهران تا کربلا سیر کند.

صالحی تاکید کرد: همچنین در این ایام شرکت راه آهن به طور ۲۴ ساعته، زائرین را از خرمشهر تا مرز شلمچه به طور رایگان جابجا خواهد کرد.