ضربه فنی محرومیت در پایتخت کشتی جهان/ بهسازی آب و راه دستاورد مهم دولت در جویبار

کمال رستمعلی، اصلاح شبکه انتقال آب به طول ۱۵ کیلومتر را از دیگر دستاوردهای مهم دولت در یکسال گذشته در شهرستان جویبار برشمرد و ادامه داد: جانمایی زمین برای راه اندازی سد لاستیکی در روستای شورکا برای رفع چالش کم آبی در حوزه کشاورزی منطقه در دستور کار است که به طور حتم در آینده نزدیک در گام اجرایی قرار خواهد گرفت.

به باور صاحبنظران، شهرستان جویبار با وجود ظرفیت‌های متعدد در بخش‌های مختلف اقتصادی و صنعتی متاسفانه تا قبل از دولت سیزدهم به لحاظ زیرساختی با مشکل جدی مواجه بوده تا این که با طلوع دولت مردمی سیزدهم و با اتخاذ راهبردهای اصولی و توجه اساسی به زیرساخت‌ها شده است.

وی با اشاره به اجرای طرح‌های کاربردی در حوزه راه جویبار در یکسال گذشته افزود: چهار بانده شدن جاده بین شهری جویبار به کوهیخیل با ۶۰ میلیارد تومان اعتبار در ماه‌های گذشته انجام شد که با اجرای آن سوانح رانندگی در این محور کاهش چشمگیری داشته است.

شهرستان جویبار براساس سرشماری نفوس و مسکن سال ۱۳۹۵ برابر با ۷۷ هزار و ۵۷۶ نفر جمعیت دارد.منبع

افزایش اعتبارات اقتصادی و عمرانی مهم‌ترین گواه توجه و رویکرد مطلوب دولت آیت الله رئیسی در یکسال اخیر در تکمیل زیرساخت‌های این دیار است که به اعتقاد مسوولان این تحول بنیادین با تخصیص ۴۳۳ میلیارد تومان از محل  اعتبارات سفر رئیس جمهوری به مازندران به شهرستان جویبار در تمامی طرح‌های عمرانی و در دست ساخت این دیار ملموس و عینیت دارد.

رستمعلی با بیان این که، این طرح اکنون با ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی روند خوبی را در فرایند ساخت طی می‌کند، اضافه کرد: با ادامه این وضعیت به طور حتم حداکثر تا یکسال آینده شاهد افتتاح این ورزشگاه خواهیم بود.

  استاندار کرمانشاه: پروژه‌های نهضت ملی مسکن نباید دچار رکود شود

وی با اشاره به ظرفیت‌های اقتصادی و صادراتی جویبار، گفت: برای توسعه حوزه تولید و صادرات از مبدا جویبار ۱۵ میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید به واحد فرآوری و بسته بندی محصولات کشاورزی روماک گستر و همچنین ۵۰۰ میلیارد تومان برای راه انداری پایانه صادراتی تولید ماهیان خاویاری در این شهرستان تصویب شد.

فرماندار جویبار با اشاره به بلاتکلیفی ورزشگاه پنج هزار نفری جویبار در سال‌های گذشته، ادامه داد: در سفر استانی رئیس جمهور به مازندران ۷۰ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل این طرح در نظر گرفته شد که تاکنون ۳۰ میلیارد تومان آن تخصیص یافت.

به گزارش خبرنگار مجله خبری راه و ساختمان، با یکساله شدن دولت سیزدهم؛ طبق بررسی‌های میدانی و اظهارات رسمی فرماندار جویبار، اکنون بهترین فرصت‌ها برای دستیابی به جایگاه واقعی این شهرستان که به واسطه درخشش کشتی گیرانش در مسابقات کشتی آزاد جهان و المپیک به پایتخت کشتی جهان شهره است، با تخصیص اعتبارات و تسریع در رفع مشکلات زیرساختی این شهرستان فراهم شده است.

در این ارتباط فرماندار جویبار روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار مجله خبری راه و ساختمان گفت: دولت در یکسال گذشته در بحث تامین آب آشامیدنی که مشکل دیرینه مردم این دیار بود به خوبی ورود کرد و با تخصیص ۱۳ میلیارد تومان اعتبار، اکنون منبع ۲ هزار متر مکعبی ذخیره آب با پیشرفت فیزیکی ۳۵ درصد در منطقه گیلخواران در حال ساخت است.