فروش ۷۰درصد پروازهای تهران- نجف قشم ایر به صورت اینترنتی/ بلیت سفارشی نفروختیم

وی افزود: به دلیل تاکید رییس جمهور بر آسان و ارزان بودن سفر اربعین، بعد از ابلاغ نرخ ۶ میلیون تومانی از این تصمیم تبعیت شد. 

وی همچنین از افزایش فروش سیستمی و خروج بسیاری از مسیرهای داخلی از دست چارتر کنندگان به عنوان دستاورد اخیر قشم ایر خبر داد. 

وی گفت: روز نخست فروش اینترنتی هیچ مشکلی در ارایه نداشتیم و هزار و ۱۶ قطعه بلیت فروختیم و فروش حضوری را محدود کردیم.

وی توضیح داد: روی هر کد ملی یک فروش داشتیم و از فروش کاروانی جلوگیری کردیم. چرا که ممکن بود خرید از سوی آژانس‌ها باشد و منجر به فروش در بازار سیاه ایجاد کند.

حمزه گفت: بیشترین تحریم‌ها متوجه صنعت هوایی است، با سیاست‌های اتخاذی و با هدف عدم گره زدن توسعه ناوگان به برجام، با توان نیروهای مهندسی تصمیم بر آن شد تا ناوگان زمینگیر را سرخط آوریم. اگر مذاکرات رفع تحریم‌ها به نتیجه برسد توسعه ناوگان را ادامه می‌دهیم، در غیر این صورت با استفاده از توان فنی- مهندسی هواپیماها را به سرخط می‌آوریم.منبع

 مدیرعامل هواپیمایی قشم ادامه داد: اکنون با داشتن ۴ تایپِ هواپیما در حال خدمت رسانی به صنعت هوایی هستیم؛ ۶ فروند ایرباس و ۴ فروند آر- جی و ۲ فروند فوکر جزو ناوگان است و تا ماه آینده دو فروند هواپیمای زمینگیر را اورهال خواهیم کرد.

حمزه اضافه کرد: دو هواپیمای ایرباس قشم ایر با خروج از پروازهای خارجی، در فرودگاه امام خمینی مستقر شد تا ظرفیت کاملی در اختیار پروازهای تهران- نجف از مبدأ فرودگاه امام خمینی قرار گیرد.

  مشکلات ساکنان مسکن مهر ملایر با حضور وزیر جهاد کشاورزی بررسی شد

مدیرعامل قشم ایر گفت: تا امروز ۱۲ هزار و ۵۰۰ قطعه بلیت اربعین فروخته شده است که ۷ هزار  قطعه آن فروش اینترنتی است که معادل ۷۰ درصد است. 

مدیرعامل هواپیمایی قشم اضافه کرد: با هدف فروش بی‌واسطه بلیت‌ها برای تاریخ ۱۵ تا ۳۰ شهریور، هیچ چارترکننده یا سایتی، بلیت نخواهد فروخت و بر همین اساس با تشکیل قرارگاه اربعین، برای فروش مستقیم بلیت زیرساخت فروش را فراهم کردیم.

مدیرعامل هواپیمایی قشم گفت: پیش‌بینی می‌کنیم قشم ایر تا ۱۸ هزار زائر اربعین را در مسیر رفت پوشش دهد؛ و روزانه ۴ تا ۶ پرواز را برای جابه‌جایی زائران در نظر گرفتیم.

به گفته حمزه با افزایش پنهای باند و توسعه زیرساخت سایت فروش اینترنتی را آسان کردیم در عین حال انتظارات ارگان‌ها و سازمان‌ها را محدود کردیم و فروش سفارشی نداشتیم. 

به گزارش خبرنگار اقتصادی مجله خبری راه و ساختمان، «رامین حمزه» عصر امروز (چهارشنبه) در نشست خبری درباره فروش بلیت پروازهای اربعین به زاِئران توسط این شرکت هواپیمایی، اظهار کرد: مراسم اربعین امسال متفاوت از سال گذشته در حال برگزاری است.