محدودیت عرضه بلیت ۶ میلیون تومانی اربعین در نخستین روز فروش - مجله خبری راه و ساختمان

محدودیت عرضه بلیت ۶ میلیون تومانی اربعین در نخستین روز فروش

طبق ابلاغیه سازمان هواپیمایی کشوری در بازه زمانی ۱۵ شهریور تا ۳۰ شهریور امسال قیمت بلیت پروازهای اربعین از فرودگاه‌های مشهد، کرمان، یزد و زاهدان به نجف و بغداد و بالعکس به صورت یک طرفه ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان و به صورت دو طرفه ۷ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان است.

قیمت بلیت پروازهای اربعین در مسیر تهران و اغلب شهرها به نجف و بغداد ۳ میلیون تومان در مسیر یکطرفه و ۶ میلیون تومان در مسیر رفت و برگشت تعیین شده است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی مجله خبری راه و ساختمان، قرار بر این بود که فروش بلیت در مسیر تهران- نجف و تهران- بغداد از صبح امروز ۱۲ شهریور آغاز شود، اما مراجعه متقاضیان به سایت شرکت‌های هواپیمایی حاکی از عدم موجودی بلیت هواپیما در هر دو مسیر نجف و بغداد از مبدا تهران است.

قرار بر این است که فروش بلیت هواپیما فقط از طریق سایت رسمی شرکت‌ها و یا به صورت حضوری از دفتر فروش هر شرکت انجام شود. سازمان هواپیمایی در ابلاغیه شماره ۳ خود به شرکت‌های هواپیمایی درباره پروازهای اربعین هشدار داده است در صورت بروز تخطی از این بخشنامه مسؤولان شرکت هواپیمایی به سازمان تعزیرات حکومتی معرفی می‌شوند.منبع

روز گذشته سازمان هواپیمایی یکبار دیگر بر فروش غیرچارتری و نرخ مصوب ۶ میلیون تومانی تاکید کرد اما از امروز شنبه هم چنان دسترسی به بلیت ۶ میلیون تومانی تهران- نجف با عرضه محدود صورت گرفته است.

بازه زمانی پروازهای اربعین از ۱۵ تا ۳۰ شهریور است و سازمان هواپیمایی بارها بر رعایت قیمت تعیین شده در مسیرهای پروازهای مطابق با بخشنامه تاکید کرده است. 

  ۲۵۸ کیلومتر بزرگراه در استان اردبیل در دست اجرا است