معاون وزیر راه: دولت در اجرای پروژه‌های با اهمیت برای مردم اهتمام جدی دارد

صفایی گفت: وزیر راه و شهرسازی اهتمام ویژه‌ای به اجرای پروژه‌های بنادر استان بوشهر دارد که در این راستا بازدیدهای مستمری از بنادر این استان صورت گرفته است.

وی اظهارداشت: بحث دولت مردمی و ایران قوی، اصلی است که همگان آن را دنبال می‌کنند و پروژه لایروبی بندرریگ یکی از مصادیق آشکار آن است.

حجت الاسلام سید عنایت هاشمی منش افزود: بندر ریگ تاریخی باشکوه در عرصه مبارزه با استعمار است و در هشت سال دفاع مقدس نیز اولین شهید شهرستان گناوه از بندر ریگ بوده است.

براساس برنامه ریزی انجام شده امسال عملیات اجرایی موج شکن اسکله بندر ریگ به ظرفیت سه هزار و ۱۵۰ متر مربع آغاز می‌شود.

وی بیان کرد: در قالب پروژه لایروبی کانال دسترسی بندر ریگ در هیات عامل سازمان بنادر و دریانوردی مقرر شد که موج شکن و سایر پروژه‌های تکمیلی آن  محقق شود و  این روند برای گناوه و دیلم به عنوان سایر بنادر شمالی استان بوشهر نیز پیش خواهد رفت.

به گزارش مجله خبری راه و ساختمان، علی اکبر صفایی روز یکشنبه در آیین آغاز عملیات اجرایی لایروبی کانال دسترسی (خور) بندرریگ افزود: رئیس جمهور در سفر به استان بوشهر تاکیدهای ویژه‌ای بر پروژه‌های بنادر این استان داشتند که در این راستا پروژه‌های ارزشمندی تعریف شده است.

 همزمان با پنجمین روز از گرامیداشت هفته دولت عملیات اجرایی پروژه لایروبی کانال دسترسی بندر ریگ شهرستان گناوه با حضور مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی، احمد محمدی زاده استاندار بوشهر، نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی آغاز شد.

  ۳ فروند هواپیمای جدید به ناوگان کاسپین اضافه می‌شود

امام جمعه بندر ریگ گفت: این بندر نامش به بلندای تاریخ است که با دریا و دریانوردی گره‌ خورده است.

عبدالکریم جمیری افزود: پروژه لایروبی کانال دسترسی بندر ریگ در سنوات قبل باید اجرا می‌شد ولی این مهم با وجود تلاش‌های انجام شده محقق نشد. 

محمد هادی رستمیان افزود: افزایش عمق کانال دسترسی بندر ریگ مطالبه دیرینه و جدی مردم بندر ریگ است که باید با همت مجموعه سازمان و بنادر و دریانوردی در موعد مقرر اجرایی شود.

معاون وزیر راه: دولت در اجرای پروژه‌های با اهمیت برای مردم اهتمام جدی دارد

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی  با گرامیداشت هفته دولت، گفت:  مزین شدن هفته دولت به نام شهیدان رجایی و باهنر  بدین معنا است که  دولتمردان از این دو شهید به عنوان نماد خدمت به مردم، الگو بگیرند.

وی بیان کرد: پروژه لایروبی کانال دسترسی بندر ریگ پروژه‌ای ارزشمند است که انتظار داریم در کمترین زمان ممکن افتتاح شود و بازوی بندر نیز به عنوان یکی از مطالبات جدی ساحل‌نشینان هر چه زودتر عملیاتی شود.

وی اظهارداشت: با تاخیرهای صورت گرفته در پروژه طی سال های قبل، انتظار داریم در راستای توسعه اقتصادی شمال این استان و بویژه بندر ریگ پروژه لایروبی کانال دسترسی این بندر با سرعت و شتای مناسب پیش برود.

معاون امور  عمرانی استاندار بوشهر گفت: از مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی انتظار داریم با تداوم نگاه ویژه خود به این استان، زمینه اجرای پروژه‌های متعددی در بنادر این استان فراهم کنند.

 پروژه عملیات اجرایی لایروبی کانال دسترسی بندر ریگ با ۷۵ میلیارد تومان اعتبار و ۳۳۰ هزار مترمکعب حجم لایروبی در مدت پنج ماه اجرا خواهد شد.

  صفحهٔ درخواستی شما یافت نشد.

 برنامه توسعه بندر ریگ در سه بازه زمانی پنج ساله اجرایی می‌شود که از جمله پروژه‌های شاخص آن می‌توان به احداث اسکله ۱۵۰ متری، بازوی موج شکن، انبار و تامین اراضی پشتیبان اشاره کرد.منبع